KEIKAT HELSINKI

KEIKAT HELSINKI

KEIKKAKALENTERI

Tiistai 27.1.2015

ti 27.1.19:00 PLOP & Seppo Kantonen Ravintola Laulumiehet 12
Ti 27.1.19:00 The PianistAleksanterin teatteri19/24
ti 27.1.19:00 British Blues Night Malmitalo 15
ti 27.1. 19:30 THE BLUES BROTHERS -MUSIIKKISHOW Finlandia-talo 44/54
TI 27.1.20:00 MARTTI SUOSALO: MIELIPUOLEN PÄIVÄKIRJAKlubiteatteri, LeBonk 26,50
Ti 27.1. 20:00 Piano Bar: Claes Andersson & Pentti MutikainenStoryville Jazzklubi0
ti 27.1.20:00 Mielipuolen päiväkirja: Martti SuosaloLeBonk30
Ti 27.1.20-01 NIPSEY HUSSLE (USA) Tavastia-klubi 24
ti 27.1. 21:30 Über AberRymy-Eetu 0
TI 27.1. 22:00 ÖISIN ON KIVEMPAA DJ'S Bar Loose 0
ti 27.1.22:30 Tres Holiganes Molly Malone's0
ti 27.1.JAM SESSION hosted by Jyrki KangasPjazza Jazz Club 0
Ti 27.1. Agents M/S Finlandia, Eckerö Line


Keskiviikko 28.1.2015

ke 28.1.18-00 Work On It: djs: Tupla-Jukka, Tommi-P, Markus-Setä mbar
Ke 28.1.19:00 The Pianist Aleksanterin teatteri19/24
ke 28.1.19:00 Billie Holiday & Frank Sinatra 100 vuotta: Espoo Jazz Trio solisteinaan Anastasia Trizna, Kari Fall ja Jarmo Rouvinen Kanneltalo 6/12
ke 28.1.19:00 AIKA – TIDEN – TIME Musiikkitalo 17,50
ke 28.1.19:00 Houseband Sallad Belge0
Ke 28.1.19:00 Club 27: Marika Krook, Jussi Turunen, Juho Pitkänen, Juha-Pekka Leppäluoto, Patrik Eriksson [Kurt Cobainin, Janis Joplinin, Jim Morrisonin, Jimi Hendrixin, Amy Winehousen ja Brian Jonesin hitit]Peacock-teatteri34/38
ke 28.1.19:00 Rautavaaran jäljillä: Anssi Känsälä & Tallari Malmitalo 15
ke 28.1.19:00 DIMI DALLAS & LEE ANGEL Vltava0
ke 28.1.20:00 Marian Petrescu, Bianca Morales Pjazza Jazz Club 0
ke 28.1.21:00 Rytmihäiriöklubi: Laura Annika Quartet Juttutupa 0
KE 28.1. 21:00 MATKA MAAILMAN YMPÄRI -KLUBIBar Loose 6
ke 28.1. 21:30 Jusba Humaljoki SousaphonicsRymy-Eetu 0
ke 28.1. 22:00 Uncle John Band feat. Anna PuuStoryville Jazzklubi8
ke 28.1.22:30 Tres Holiganes Molly Malone's0
KE 28.1. 23:00 DJ JAPI klo 23-04 Bar Loose 3
ke 28.1. ivah sound Pacifico
to 28.1. Agents M/S Finlandia, Eckerö Line


Torstai 29.1.2015

to 29.1.14:00 UMO juhlii: Music of Iro Haarla & Edward Vesala Kanneltalo 6/12
to 29.1.18-00 Hand Claps & Finger Snaps: djs: Ouray & Positron mbar
To 29.1.19:00 Club 27: Marika Krook, Jussi Turunen, Juho Pitkänen, Juha-Pekka Leppäluoto, Patrik Eriksson [Kurt Cobainin, Janis Joplinin, Jim Morrisonin, Jimi Hendrixin, Amy Winehousen ja Brian Jonesin hitit]Peacock-teatteri34/38
TO 29.1. 22:00 Wade Mikkola Trio feat. Susanna AleksandraStoryville Jazzklubi8
TO 29.1.20:00 KLUBITEATTERIN STAND UP: KRISSE SALMINEN, HELI SUTELA JA HEIKKI VILJAKlubiteatteri, LeBonk 16,50
to 29.1.20:00 Comedy Bar Oslo: Jukka Lindström & vieraat Ølhus Oslo: Isäntä Jukka Lindström & vieraat 0
to 29.1.20:00 Jupi7er (levyjulkkari), KivesKives On The Rocks 7
to 29.1. 21:00 MIKAEL JAKOBSSON QUARTET FEAT. TOMAS FRANCK Koko Jazz Club 15/20
TO 29.1. 21:00 RISTO (SOOLO), TALMUD BEACH Bar Loose 6/8
TO 29.1.21:00 Sata Kaskelottia levyjulkkarit Elmun Baari 5
to 29.1. 21:00 Femu Brass BandRymy-Eetu 0
to 29.1.22:30 Tres Holiganes Molly Malone's0
TO 29.1. 23:00 DJ MORTTI klo 23-04 Bar Loose 3
To 29.1. Billy Joel Tribute M/S Finlandia, Eckerö Line
to 29.1. loppu tulee! dj larvi & dj avokela... Pacifico
To 29.1. Billy Joel Tribute M/S Finlandia, Eckerö Line


Perjantai 30.1.2015

pe 30.1. 18:00 SOLITI WINTER BEACH PARTY: BLACK LIZARD, THE NEW TIGERS, ASTRID SWAN, BIG WAVE RIDERS, BLACK TWIG, DELAY TREES, GIM KORDON, GHOST OF JACK NANCE , CATS OF TRANSNISTRIA, OCEANS Nosturi 15/17
pe 30.1.18-22 Acoustic Friday: Patrik Erikson Molly Malone's0
Pe 30.1.19:00 Voimaballadeja: Veeti Kallio ja Laura Voutilainen Aleksanterin teatteri29/34
pe 30.1.19:00 UMO juhlii: Music of Iro Haarla & Edward Vesala Malmitalo 13/17
pe 30.1.19:00 Stina GirsVuotalo 16
pe 30.1.19-02 Ciao! djs: Lemppari & Masu mbar
PE 30.1. 19:00 STAND-UP KLUBI Club act!one: RUDI ROK, JAAKKO SAARILUOMA, ANDRÉ WICKSTRÖM Studio Pasila 18-29
pe 30.1.20:00 Lassi Kouvo Jazz club Papa Albert 0
PE 30.1.20:00 SPEECH KARAOKE / PUHEKARAOKE: HEAVY SPEECH KARAOKE Kansallisteatterin Lavaklubi 5
PE 30.1.20:00 Talon dj Teerenpeli Kamppi0
pe 30.1. 20:30 Dixie Night @ Storyville: Alvi´s Dixie StompersStoryville Jazzklubi10
Pe 30.1. 21:00 SIIS? OIKEESTI!: Anu Palevaara, Jarmo Koski ja Jukka Juolahti Kaksi Kanaa 23
pe 30.1. 21:00 Hexdrive, Ten After Dawn, Di Un Ru, Silent Scream On The Rocks 3/5
PE 30.1. 21:00 JAAKKO & JAY, PANSSARIJUNA Bar Loose 6/8
PE 30.1.21:00 DADA LIFE The Circus 22/35
pe 30.1. 21:00 JOONAS HAAVISTO QUARTET FEAT. MIKKO ”GUNU” KARJALAINEN Koko Jazz Club 10/15
Pe 30.1. 21-04 DJ KRIDLOKK, TUUTTIMÖRKÖ, AIVOVUOTO, SOUL VALPIO BAND, AT THE HOLLOW + Femmagaala 2015 Virgin Oil Co. 10/12
Pe 30.1.21-03 Freerap Finland (Jodarok, Solonen, Kosola, Särre & X-mies) meets Freerap Sverige (Shazaam & Taytay) + stand-up-koomikko Janne Westerlund Tavastia-klubi 20
pe 30.1. 21-02 MINUTIAN, IAKorjaamo 5-8
Pe 30.1.21:30 Näppituntuma, Serial Humpers, N.A.D. Semifinal6
pe 30.1.22:00 Santa CruzLeBonk12
pe 30.1. 22:00 RubyRymy-Eetu 9
Pe 30.1.22:00 Walter and The Blue Connection (Dutch) Käpygrilli 0
pe 30.1. 22:00 Rockbusters Apollo Live Club 10
pe 30.1.22:30 Tres Holiganes Molly Malone's0
PE 30.1. 23:00 GRANDE ROCK feat. DJ SLIM MIKE 23-04 Bar Loose 5
pe 30.1.23:00 Club ParadiseLeBonk6
Pe 30.1.24:00 HelsinkiMissio - Resonaari 20v. Pressa 10
pe 30.1. 24:00 Dixie Night @ Storyville: Airisto CatsStoryville Jazzklubi10
pe 30.1.ROBERTO RODRIGUEZ & KATERINA, KAMMARISSA: HARVEST Kaiku 0/8
pe 30.1.DANCE PON DI CORNA: Renaissance Disco (JAM), Komposti Sound Kuudes linja 10
Pe 30.1. Karri Salo Pub Adjutantti 0
pe 30.1. Johannes Kostaja & Marko Makelove Siltanen
pe 30.1 Tara Villi Väinö 0
pe 30.1. vibrations [rap/dubstep...] Pacifico
Pe 30.1. Billy Joel Tribute M/S Finlandia, Eckerö Line
Pe 30.1. Mina ja Toomas M/S Finlandia, Eckerö Line
Pe 30.1. Mina ja Toomas M/S Finlandia, Eckerö Line


Lauantai 31.1.2015

la 31.1.14-17 SKIDIT DISKO: DJt: Orkidea, Taste + vieraat Kuudes linja 8
LA 31.1.19:00 THILIA THALIA: Päätuomarina Reijo SalminenKlubiteatteri, LeBonk 7
La 31.1.19:00 Club 27: Marika Krook, Jussi Turunen, Juho Pitkänen, Juha-Pekka Leppäluoto, Patrik Eriksson [Kurt Cobainin, Janis Joplinin, Jim Morrisonin, Jimi Hendrixin, Amy Winehousen ja Brian Jonesin hitit]Peacock-teatteri34/38
la 31.1.19-02 Double Drop: djs: Physics, Wispy, Matic mbar
La 31.1.19:30 Mika Tourunen Ensemble Sture Jazz Bar 0
la 31.1.20:00 IMPROVISAATIORYHMÄ VSOP Painobaari 5
LA 31.1.20:00 Talon dj Teerenpeli Kamppi0
La 31.1. 20:00 Raoul Björkenheim Solo Punavuoren Ahven 0
la 31.1.20:00 80'S ROCK PARTY - BADCASE, SACRED HEART PLAYS DIO, ANIMAL HOUSE On The Rocks 12
La 31.1.20-04 PIMEYS - LEVYNJULKAISUKEIKKA Tavastia-klubi 14
La 31.1. 20:00 MEGASTUPIDO-KLUBI: KUMIKAMELI, THE SPLITS, LIIMANARINA, SAIJAA SAIJAA, JOOSUA, KARI TAPIIRI Nosturi 12/14
la 31.1. 20:30 DDT JazzbandStoryville Jazzklubi10
la 31.1. 21:00 LINNEA HENRIKSSON (SE), ALINA DEVECERSKI (SE)Korjaamo 11,50-15
la 31.1. 21:00 K-X-P, O SAMULI AKorjaamo 9-12
la 31.1.21:00 Ghettoblues: Andres Roots & Raul Terep (EST) , Zalo Duo (FIN) Juttutupa 0
LA 31.1.21:00 BIKERS' NIGHT AT BAR LOOSE: CROSSFYRE, TEXAS OIL Bar Loose 10/12
la 31.1. 21:00 Le Landeur Allotria 10
La 31.1.21:00 Valtter Vin, Sofa Pets, Faenimal Arm Semifinal6
la 31.1.22:00 Jazz Business: live-jazzia: duo Pyramidit, djs Pierre Ringwald, Heikki H. Putte's Bar & Pizza 0
la 31.1. 22:00 Rockbusters Apollo Live Club 10
la 31.1. 22:00 The BubbleRymy-Eetu 9
La 31.1. 22-04 LOS BASTARDOS FINLANDESES, VICKY LOVECAT Virgin Oil Co. 10
LA 31.1. 22:00 STAND-UP KLUBI Club act!one: RUDI ROK, MIKA EIRTOVAARA, JAAKKO SAARILUOMA Studio Pasila 18-29
la 31.1.22:00 Pulse SaturdayLeBonk8
la 31.1.22-04 HANG THE DJ HELSINKI 4-V!: DJs Antti H & Sami + special guest DJ Jori Hulkkonen (indie/pop set!) Kuudes linja 0-6
la 31.1.22:30 Tres Holiganes Molly Malone's0
LA 31.1. 23:00 TANSSI TAI KUOLE VOL. 18 klo 23-04 Bar Loose 5
la 31.1. 23:00 Jimmie Bluesman Lawson´s (USA) Sepia Blues Revue featuring Lady Blues Singer TinaStoryville Jazzklubi10
La 31.1.24:00 Mikael Gabriel Pressa 15
la 31.1. Vamos! [bossa nova, salsa, cha...] Pacifico
la 31.1. Ender & Jaakko Kestilä Siltanen
la 31.1.LIL TONY, TOMI K & TREVOR DEEP JR., KAMMARISSA: JUST PAHA DJS Kaiku 0/8
La 31.1. Mina ja Toomas M/S Finlandia, Eckerö Line
La 31.1. Christa Huikko Band M/S Finlandia, Eckerö Line
La 31.1. Virve Rosti & Toyboys M/S Finlandia, Eckerö Line


Sunnuntai 1.2.2015

su 1.2.16:00 Luolamies - Martti SuosaloPeacock-teatteri
su 1.2.22:30 Tres Holiganes Molly Malone's0
su 1.2.Stand up: Heikki Vilja... Lepakkomies
su 1.2.PJAZZA DUOPjazza Jazz Club 0
Su 1.2. Mina ja Toomas M/S Finlandia, Eckerö Line


ma 2.2.19:00 Open mic for Musicians Molly Malone's0
ma 2.2. 19:00 UMO: MONDAY NIGHT @KOKO JAZZ CLUB – MUSIC OF IRO HAARLA & EDWARD VESALA Koko Jazz Club 16/20
ma 2.2.20:00 Super Janne ja FIN/FINKOM-ravintola 15
ti 3.2.JAM SESSION by MetropoliaPjazza Jazz Club 0
Ti 3.2. 20:00 Pianobar: Lady & the Piano - Lili LambertStoryville Jazzklubi0
Ti 3.2. Anne Mattila & Mistral M/S Finlandia, Eckerö Line
Ke 4.2. Anne Mattila & Mistral M/S Finlandia, Eckerö Line
ke 4.2.19:00 HÄRMÄ DUO Vltava0
ke 4.2.19:00 Manuel Rocha Iturbide ja musiikkiteknologian opiskelijat Musiikkitalo 0
ke 4.2.18:00 Kaarina Ruusuvirta Trio Kanneltalo 0
ke 4.2.19:00 Timi Tolonen & Friends Belge0
ke 4.2. 20:00 Elvis ry:n Tekosyy-klubi: Anssi Kela, Astrid Swan, Kim Kuusi, Samuli Laiho Allotria 5
ke 4.2.21:00 Rytmihäiriöklubi: Aleksi Ranta Group Juttutupa 0
ke 4.2. 22:00 Screaming Jay & The BonesStoryville Jazzklubi8
KE 4.2.21:00 KOLINAKLUBI: improryhmä Kolina Klubiteatteri, LeBonk 7
to 5.2.19:00 Little Rachel (USA) & Dr. Snout and his Hogs of Rhythm Malmitalo 18
TO 5.2.20:00 AVOIN MIKKI -KLUBIKlubiteatteri, LeBonk
To 5.2.21:00 StayRats, Artur C & The New City Limits Semifinal6
to 5.2. MARK OLSON (US) + SPIGU Kuudes linja 12-14
to 5.2. 21:00 KASPERI SARIKOSKI QUARTET Koko Jazz Club 10/15
TO 5.2. 19:00 GERARD WAY The Circus 32,50
To 5.2.20-01 KAKKMADDAFAKKA (NOR) Tavastia-klubi 18
to 5.2. 22:00 Lucy Was Driving, SuovalaLeBonk5
to 5.2.19:00 Harri Lehtinen: Puun ääniä, tuulen jälkiä – japanilaisten säveltäjien musiikkia Musiikkitalo 17,50
To 5.2. Marjo Leinonen & Car Keys M/S Finlandia, Eckerö Line
Pe 6.2. Hyvä Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 6.2. 21:00 Jartse Tuominen On The Rocks 14
pe 6.2.19:00 Honey B & T-Bones Musiikkitalo 17,50
pe 6.2.22:00 LYÖMÄTTÖMÄT (SOLONEN, KOSOLA & XMIES)LeBonk8
pe 6.2.23:00 Club ParadiseLeBonk6
Pe 6.2.22:00 Ukkopaha Käpygrilli 0
pe 6.2.19:00 TAKAPIHA: Dylan Kanneltalo 0
pe 6.2.20:00 TAKAPIHA: Bongo Rock Kanneltalo
Pe 6.2.21-03 MOKOMA - LEVYNJULKISTUSKEIKKA Tavastia-klubi 18
Pe 6.2. 00:00 HANSU JA PIRRE - ASIA ON ANANAS!: Eija Vilpas ja Riitta Havukainen Kaksi Kanaa 23
pe 6.2.21:00 Brandon, Janne Orden Elmun Baari 6/8
PE 6.2. 20:00 MARK LANEGAN BAND The Circus 30/35
pe 6.2. 20:30 Acoustic Dixie Six featuring Nina LindroosStoryville Jazzklubi10
pe 6.2. 23:00 Erja Uitto & Jani Uhlenius BandStoryville Jazzklubi10
pe 6.2.22:00 Vi3 Apollo Live Club 10
la 6.2.LIL TONY Kaiku
Pe 6.2. 22-04 MILJOONASADE Virgin Oil Co. 16
pe 6.2.19:00 Pyörteitä – Yona tulkitsee AnkiaVuotalo 12
Pe 6.2.19:00 Club 27: Marika Krook, Jussi Turunen, Juho Pitkänen, Juha-Pekka Leppäluoto, Patrik Eriksson [Kurt Cobainin, Janis Joplinin, Jim Morrisonin, Jimi Hendrixin, Amy Winehousen ja Brian Jonesin hitit]Peacock-teatteri34/38
PE 6.2.20:00 Talon dj Teerenpeli Kamppi0
Pe 6.2.24:00 JVG Pressa 15
Pe 6.2. Heikki Hela & Akustinen Kokemus M/S Finlandia, Eckerö Line
La 7.2.24:00 Red Bull Crushed Ice-kilpailun jatkot Pressa
LA 7.2.20:00 Talon dj Teerenpeli Kamppi0
La 7.2.19:00 Club 27: Marika Krook, Jussi Turunen, Juho Pitkänen, Juha-Pekka Leppäluoto, Patrik Eriksson [Kurt Cobainin, Janis Joplinin, Jim Morrisonin, Jimi Hendrixin, Amy Winehousen ja Brian Jonesin hitit]Peacock-teatteri34/38
la 7.2.19:00 Magical Mystery Tour - Jiri Nikkinen The Beatles Tribute BandVuotalo 18
La 7.2.19:30 Fred Ahlberg Main Street Bluesband Sture Jazz Bar 0
La 7.2. 22-04 BROTHER FIRETRIBE, EVEN STEVEN Virgin Oil Co. 12
LA 7.2. 19:00 STAND-UP KLUBI Club act!one: JUSSI SIMOLA, PÄIVI KUUVA, TOMI WALAMIES, ILARI JOHANSSON Studio Pasila 18-29
La 7.2.21:30 Spark, Sons Of Suns Semifinal7
la 7.2. 19:30-23 BLOW UP THAT GRAMOPHONE: Callisto Kuudes linja 13-15
la 7.2. 20:30 PEPE WILLBERGKorjaamo 21-27
la 7.2.TUIPE & FUMMER, KAMMARISSA: OLLI KOPONEN & KAIUS JÄRVENSIVU Kaiku 0/8
La 7.2. 20:00 ARCTURUS, WOLAND, VULTURE INDUSTRIES Nosturi 29/32
La 7.2.19-04 MANNA, AINO VENNA Tavastia-klubi 15
la 7.2.21:00 Ghettobilly: T-Bird Gang + DJ Boogie Chiller Juttutupa 0
la 7.2. 22:00 Vi3 Apollo Live Club 10
la 7.2. 20:30 Ladies & GentsStoryville Jazzklubi10
la 7.2.22:00 la BeautéLeBonk10
la 7.2. 21:00 Minun Amerikkani: Pekka Tegelman, Jan Noponen, Jaku Havukainen, Tero Siitonen [Little Feat, The Band, Tom Waits, Ray Charles, Bob Dylan] Allotria 10
la 7.2. 23:00 Pekka Helin HipstersStoryville Jazzklubi10
La 7.2. Hyvä Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
su 8.2.13:00 Ystävän laulu: Ryhänen, Anttila & Hovi viihteellä Savoy-teatteri 33
su 8.2.16:00 Ystävän laulu: Ryhänen, Anttila & Hovi viihteellä Savoy-teatteri 33
su 8.2.DUO ART Zhenia Gimer piano, Jyrki Kangas bassPjazza Jazz Club 0
Su 8.2. Olli Ahvenlahti M/S Finlandia, Eckerö Line
ma 9.2.19:00 Open mic for Musicians Molly Malone's0
ma 9.2.20:00 Happy Hour Tour: Straight No Chaser Club For Five Savoy-teatteri 37
ma 9.2.19:30 KLANG / Musica nova: Zebra Trio Musiikkitalo 17,50
ma 9.2. 21:00 Musica Nova: Timo Korhonen, GuitarElectronics Musiikkitalo 0
ma 9.2.18:00 Juurilla-klubi vieraana Sami Pitkämö Kanneltalo 0
ma 9.2.20:00 Antti Holma ja Kaj Chydenius: Miekkonen ken saa uinahtaaKOM-ravintola 15
ti 10.2.19:00 Linkola, Ahvo ja Haavisto - Säveltäjä Jukka Linkola 60v Malmitalo 20
Ti 10.2.16:30 WINE FOR DUMMIES: RANSKAN VIINIT - SAMUIL ANGELOVRavintola Pastis83 (+15)
TI 10.2.19:00 PROSAK-PROOSAKLUBI: Vieraina Markku Paasonen ja Matti Kangaskoski Kansallisteatterin Lavaklubi 0
Ti 10.2.20-01 YUNG LEAN & SAD BOYS (SWE) Tavastia-klubi 21
ti 10.2.19:00 Kujala-Pietilä Treatment Ravintola Laulumiehet 12
ti 10.2. 20:00 Piano Bar: Daniel Gergov Storyville Jazzklubi0
Ti 10.2. 19:00 ALKUILLAN KONSERTTI: EARTH (US), Janne Westerlund Kuudes linja 23-26
ti 10.2.19:00 Back in the Swinging Old Days: Helsingin poliisisoittokunta, Johanna Försti ja Mikael Konttinen Savoy-teatteri 16
ti 10.2.JAM SESSION hosted by Jyrki KangasPjazza Jazz Club 0
Ti 10.2. Channel Four M/S Finlandia, Eckerö Line
ti 10.2.20:00 Piano Bar: Daniel GergovStoryville Jazzklubi0
ke 11.2.22:00 The OldiesStoryville Jazzklubi8
Ke 11.2. Channel Four M/S Finlandia, Eckerö Line
ke 11.2.19:00 Ismo Leikola - Maailman hauskin show [mukana bändi]Peacock-teatteri27
ke 11.2.19:00 HOWLIN´ DUO Vltava0
ke 11.2.19:00 Back in the Swinging Old Days: Helsingin poliisisoittokunta, Johanna Försti ja Mikael Konttinen Savoy-teatteri 16
ke 11.2. ALKUILLAN KONSERTTI: ÓLÖF ARNALDS (IS), TBA Kuudes linja 7/9
ke 11.2.19:00 Screaming Jay & Bones Belge0
ke 11.2. 20:00 Naisten huone Allotria 10/15
ke 11.2.21:00 Rytmihäiriöklubi: Masa Orpana Honk Juttutupa 0
Ke 11.2. 18:30 BIRGER'S RAGTIME BAND Kaksi Kanaa 15
ke 11.2.21:00 NYKY Ensemble – Piano Study Night: Joonas Ahonen Musiikkitalo 0
ke 11.2.21:00 NYKY Ensemble – Piano Study Night: Joonas Ahonen Musiikkitalo 0
Ke 11.2.21:00 Gramma, Superfall Semifinal6
to 12.2.20:00 Comedy Bar Oslo: Jukka Lindström & vieraat Ølhus Oslo: Isäntä Jukka Lindström & vieraat 0
To 12.2.21:00 Naomi Punk (USA), Kaupungin Valot, The Shangri-Blahs Semifinal10
to 12.2.20:00 Musiikkitalon klubi Musiikkitalo 0
to 12.2.20:00 Musiikkitalon klubi Musiikkitalo 0
to 12.2. 20:00 NISENNENMONDAI (JPN) + support TBA Kuudes linja 22
TO 12.2.19:00 PABLO NERUDA: OODI KELLOLLE YÖSSÄ Kansallisteatterin Lavaklubi 10
To 12.2. 21:00 SIIS.... OIKEESTI? Kaksi Kanaa 23
to 12.2. 21:00 MARKUS NIITTYNEN QUARTET Koko Jazz Club 10/15
to 12.2. 22:00 Antti Sarpila Swing BandStoryville Jazzklubi10
to 12.2.19:00 Olli O. & Mighty Shitty Malmitalo 20
To 12.2. Taikapeili M/S Finlandia, Eckerö Line
Pe 13.2. Heikki Silvennoinen Acoustic Time M/S Finlandia, Eckerö Line
Pe 13.2. Niklas Grönholm Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 13.2.19:00 Mikael Gabriel Malmitalo 5/10
pe 13.2.18:00 SAMI HEDBERG 365 Apollo Live Club 32
Pe 13.2.22:00 Pro Widow, Naisten Saunavuoro Semifinal7
pe 13.2.19:00 Paquito D'Rivera & UMO Savoy-teatteri 32
pe 13.2. 21:00 Enthrone The Unborn, Prayed And Betrayed, Medicated On The Rocks 3/5
Pe 13.2.22:00 kUpLiVa Käpygrilli 0
Pe 13.2.19:00 STAND UP -ILTA: Jussi Simola, Ilari Johansson ja André Wikström Aleksanterin teatteri27-29
pe 13.2. 21:30 Mardi Gras - karnevaalit: Império do PapagaioStoryville Jazzklubi15
pe 13.2. 22:00 Mardi Gras - karnevaalit: Reine Rimón & Her Hot PapasStoryville Jazzklubi15
pe 13.2. 21:00 Nuoret komeetat Allotria 10
Pe 13.2.19-23 AT THE HOLLOW - LEVYNJULKAISUKEIKKA Tavastia-klubi 9
pe 13.2.22:00 Sini SabotageLeBonk8
pe 13.2.23:00 Club ParadiseLeBonk6
Pe 13.2. 21:00 DIVET SHOW Kaksi Kanaa 23
pe 13.2. 21:00 SAMAT NIMET, PÖLLÖTKorjaamo 7-10
pe 13.2.19:00 Rajaton jazz -festivaali: jazzlaulaja Anastasia Trizna, Valeri Nikitinin Rajaton jazzkvartetti, Dunkelquartz, Close Encounters HelsinkiVuotalo 10
Pe 13.2.19:00 Club 27: Marika Krook, Jussi Turunen, Juho Pitkänen, Juha-Pekka Leppäluoto, Patrik Eriksson [Kurt Cobainin, Janis Joplinin, Jim Morrisonin, Jimi Hendrixin, Amy Winehousen ja Brian Jonesin hitit]Peacock-teatteri34/38
PE 13.2.20:00 Talon dj Teerenpeli Kamppi0
Pe 13.2.24:00 Dingo Pressa 12,50
LA 14.2.21:00 LUOMUKLUBIKlubiteatteri, LeBonk
La 14.2. Esa Saloranta Pub Adjutantti 0
La 14.2.24:00 Reggae Snowsplash Pressa
LA 14.2.20:00 Talon dj Teerenpeli Kamppi0
la 14.2.20:00 Burlesque Blossoms - Uusien tulokkaiden esiinmarssi Ravintola Kaisaniemi22
La 14.2.19:00 Club 27: Marika Krook, Jussi Turunen, Juho Pitkänen, Juha-Pekka Leppäluoto, Patrik Eriksson [Kurt Cobainin, Janis Joplinin, Jim Morrisonin, Jimi Hendrixin, Amy Winehousen ja Brian Jonesin hitit]Peacock-teatteri34/38
la 14.2.19:00 Maa ilmassa -klubi: Bollywood BlissVuotalo 8
La 14.2.19:30 Puhekupla orkesteri Sture Jazz Bar 0
La 14.2. 22-04 BLAKE, RÄMLORD, STONE SOUL Virgin Oil Co. 10/12
LA 14.2. 19:00 STAND-UP KLUBI Club act!one: MATTI PATRONEN, JAAKKO SAARILUOMA Studio Pasila 18-29
la 14.2. 21:00 Valtakunnallinen keikkapäivä: HERMANNI TURKKI + muita esiintyjiäKorjaamo 0
LA 14.2.21:00 OMATUNTOKLUBI Kansallisteatterin Lavaklubi 0
La 14.2. 21:00 STAND UP - ILARI JOHANSSON Kaksi Kanaa 25
LA 14.2. 19:00 AMARANTHE, CYPHER16(UK) The Circus 22
La 14.2.20-04 MELROSE - LEVYNJULKAISUKEIKKA Tavastia-klubi 20
la 14.2.21:00 Ghettoblues: Micke Björklöf & Blue Strip Juttutupa 0
la 14.2. 21:00 KARI IKONEN TRIO Koko Jazz Club 10/15
la 14.2. 21:00 Golden gals goes Valentine Allotria 10
la 14.2. 21:30 Mardi Gras - karnevaalit: Império do PapagaioStoryville Jazzklubi15
la 14.2. 22:00 Mardi Gras - karnevaalit: Reine Rimón & Her Hot PapasStoryville Jazzklubi15
La 14.2. Niklas Grönholm Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
La 14.2. Esa Nummela Band M/S Finlandia, Eckerö Line
Su 15.2. Risto Salmi & Harri Virtamo M/S Finlandia, Eckerö Line
su 15.2.SINGER-ENTERTAINER Caron Barnes vocals, Zhenia Gimer pianoPjazza Jazz Club 0
ma 16.2.19:00 Open mic for Musicians Molly Malone's0
ma 16.2.20:00 Tuomari Nurmio & Doktor Liza: Kyseenalaisia rakkauslaulujaKOM-ravintola 15
ti 17.2.20:00 Pianobar: Lady & the Piano - Jutta AnnalaStoryville Jazzklubi0
ti 17.2. ARTUR U & THE NEW CITY LIMITS Mascot Bar & Lounge0
ti 17.2. FUMBLE, TBA Mascot Bar & Lounge0
TI 17.2. Taikakuu M/S Finlandia, Eckerö Line
Ke 18.2. Taikakuu M/S Finlandia, Eckerö Line
ke 18.2.20:00 THE TRIO: Antti Sarpila, Zhenia Gimer, Jyrki Kangas Pjazza Jazz Club 0
ke 18.2.19:15 Flamencokitaristi Joonas Widenius Nuevo 0
ke 18.2.20:00 Flamencokitaristi Joonas Widenius Nuevo 0
ke 18.2.19:00 SALLAD BAND Vltava0
ke 18.2.19:00 Olavi Virta 100 vuotta: August Saarinen ja Vuolas Virta Musiikkitalo 17,50
Ke 18.2.20-01 H.E.A.T. (SWE) Tavastia-klubi 28
ke 18.2.21:00 Rytmihäiriöklubi: Jargoslavia Juttutupa 0
ke 18.2. 20:00 Perinnearkkuklubi: Helmi Camus ja Sähköpaimen Allotria 6/10
ke 18.2.20:45 Flamencokitaristi Joonas Widenius Nuevo 0
to 19.2.22:00 Play it again Sami!: The Sami Pitkämö QuintetStoryville Jazzklubi10
to 19.2.18:00 Rhymes And Flows - Nuorten tapahtumassa räppäreitä mm. Mansesteri, New Generation MCS, MikeOne, Mmiro Crew, TBR, CB Nation ja Karhuryhmä Malmitalo 0
to 19.2.19:00 The Ukulele Orchestra of Great Britain Savoy-teatteri 38
to 19.2.20:00 Musiikkitalon klubi Musiikkitalo 0
to 19.2. 21:00 KANNASTE – VIINIKAINEN – RIIPPA Koko Jazz Club 10/15
TO 19.2.19:00 PABLO NERUDA: OODI KELLOLLE YÖSSÄ Kansallisteatterin Lavaklubi 10
To 19.2.20:00 Mirel WagnerKOM-ravintola 15
to 19.2.21:00 BON SCOTT IN MEMORIAM: DIRTY DEEDS INDEED PLAYS AC/DC On The Rocks 3/5
To 19.2.21:00 Esko Järvelä Epic Male Band, Tero Hyväluoma Frost V Semifinal11
To 19.2. Softengine M/S Finlandia, Eckerö Line
Pe 20.2. Janne Orden M/S Finlandia, Eckerö Line
Pe 20.2. Pete Haapasalo Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 20.2.18:00 SAMI HEDBERG 365 Apollo Live Club 32
pe 20.2.21:00 SAMI HEDBERG 365 Apollo Live Club 32
Pe 20.2. 19:00 Adams (JPN) + support from Finland Gloria
Pe 20.2.22:00 UJO-bileet II Bob 2:n muistolle: UJO soittaa Devoa, Spudboys plays Devo, Hullu-Riitta Semifinal7
pe 20.2. 21:00 Risto, Teksti-TV 666 On The Rocks 12
pe 20.2.23:00 Club ParadiseLeBonk6
Pe 20.2.22:00 Jimmie Lawson Käpygrilli 0
PE 20.2.21:00 STAND UP LAVAKLUBI Kansallisteatterin Lavaklubi 6/8
Pe 20.2.21-03 TUSKA PRESENTS: ANAAL NATHRAKH (UK) Tavastia-klubi 22
pe 20.2. 20:30 DDT JazzbandStoryville Jazzklubi10
PE 20.02. 22:00 MÄKKI X ADI L HASLA X TOMM¥ €A$H X GASELLIT The Circus 10-15
pe 20.2. 23:00 Jussi & The BoysStoryville Jazzklubi10
pe 20.2. 20:00 SILENT GIG: MIREL WAGNER Nosturi 12/14
Pe 20.2. 22-04 ANETTE OLZON (SWE) Virgin Oil Co. 20/25
pe 20.2.19:00 Malmgren & Sons och Green Light DistrictVuotalo 8
PE 20.2.20:00 Talon dj Teerenpeli Kamppi0
Pe 20.2.24:00 Poets of the Fall Pressa 15
la 21.2.23:00 LATIN NIGHT @ Storyville: Tri Cohiba (CUB, FIN)Storyville Jazzklubi12
la 21.2.23:00 LATIN NIGHT @ Storyville: Septeto SonStoryville Jazzklubi12
La 21.2.24:00 Jonne Aaron Pressa 15
21.2.21-01 SMOKING ACES & Support Acoustic Painobaari 5
LA 21.2.20:00 Talon dj Teerenpeli Kamppi0
La 21.2.20:00 MANALA COMEDY: Arimo Mustonen, Riku Suokas, Pete Kosonen Manala 17
la 21.2.19:00 Alvi´s Dixie Stompers & Barbeque Jazz BandVuotalo 13
La 21.02. 21-04 ISMO ALANKO Virgin Oil Co. 21/25
LA 21.2. 22:00 STAND-UP KLUBI Club act!one: ANDERS HELENIUS, RIKU SUOKAS, TEEMU VESTERINEN Studio Pasila 18-29
la 21.2.19:00 The Ukulele Orchestra of Great Britain Savoy-teatteri 38
la 21.2.20:00 Jonne Järvelä On The Rocks 12
La 21.2. 20:00 LOST SOCIETY, BLOCK BUSTER Nosturi 14/16
LA 21.2.21:00 IN THE MOOD -KLUBI Kansallisteatterin Lavaklubi 5
La 21.2. 21:00 KAKSI KANA COMEDY CLUB: STAND UP: RIKU SUOKAS & ANITTA AHONEN Kaksi Kanaa 25
la 21.2. 21:00 Reactorin improklubi Allotria 10
la 21.2.21:00 Hoedown Juttutupa 0
La 21.2. Pete Haapasalo Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
Su 22.2. Sami Pöyhönen Trio M/S Finlandia, Eckerö Line
su 22.2.17:00 Eliina Mäkiranta Quartet - Jazz’n Jam Malmitalo 6
su 22.2.12-15 Pjazzan brunssi: ÖNDER FOCAN TRIO: Önder Focan (Turkey), Zhenia Gimer (RU), Jyrki Kangas (FIN) (Brunssi 11-17 / 27,00) Pjazza Jazz Club 0
su 22.2. 12:00 HELMIKUUN JAZZBRUNSSI: Koko Jazz Club 25/28
ma 23.2.19:00 Open mic for Musicians Molly Malone's0
ma 23.2. 19:00 ANNEKE VAN GIERSBERGEN solo (NL), ANNEKE VAN GIERSBERGEN & ARJEN LUCASSEN (NL) Nosturi 16/18
ma 23.2. 19:00 KOKO LOFT: SEPPO KANTONEN TRIO Koko Jazz Club 10/15
ma 23.2.20:00 Pimeys ja mm. Anna Puu, Samuli Laiho, Oona Airola, Jukka Ässä, Mira Luoti ja Heli Kajo KOM-ravintola 15
Ti 24.2. Tiina Ruuska & Rosette M/S Finlandia, Eckerö Line
ti 24.2.19:00 PASTIS GOES CHANSON AVEC TIA COHENRavintola Pastis83
ti 24.2. 19:00 ILTA TANGOKUNINKAALLISTEN KANSSA: Maria Tyyster ja Teemu Roivainen Finlandia-talo 15
ti 24.2.20:00 Piano Bar: Lady & the Piano - Tessa VirtaStoryville Jazzklubi0
ke 25.2.22:00 Uncle John Band feat. Vesa HaajaStoryville Jazzklubi8
ke 25.2.15:00 Jukka Perko & UMO – Dizzy Atmosphere Malmitalo 6/12
ke 25.2.19:00 ALI ELKHARAM DUO Vltava0
Ke 25.2.21:00 Henkka Vahtere & Amsterdamin Valot, Anna & Miki Semifinal6
ke 25.2.19:00 Houseband Sallad Belge0
ke 25.2.21:00 Rytmihäiriöklubi: Uffe Krokfors Quartet Juttutupa 0
ke 25.2. 22:00 Uncle John Band feat. Vesa HaajaStoryville Jazzklubi8
ke 25.2.19:00 Niklas Winter & Jesse van Ruller Kanneltalo 9/13
ke 25.2. 19:30Tribute to Robbie Williams: Tony Lewis Casino Helsinki 71,50
KE 25.2.21:00 KOLINAKLUBI: improryhmä Kolina Klubiteatteri, LeBonk 7
TO 26.2.20:00 ALASTI-KLUBI: KASMIRKlubiteatteri, LeBonk
to 26.2.20:00 Comedy Bar Oslo: Jukka Lindström & vieraat Ølhus Oslo: Isäntä Jukka Lindström & vieraat 0
to 26.2. 19:30Tribute to Robbie Williams: Tony Lewis Casino Helsinki 71,50
to 26.2.20:00 Musiikkitalon klubi Musiikkitalo 0
to 26.2.14:00 UMO: Jukka Perko & UMO - Dizzy Atmosphere Kanneltalo 6/12
to 26.2. 21:00 KAHDEN TRION ILTA: TRIO URHO JA TRIO AHTI Koko Jazz Club 10/15
to 26.2.20:00 Rock Your Nuts On The Rocks 7
To 26.2.19:00 Club 27: Marika Krook, Jussi Turunen, Juho Pitkänen, Juha-Pekka Leppäluoto, Patrik Eriksson [Kurt Cobainin, Janis Joplinin, Jim Morrisonin, Jimi Hendrixin, Amy Winehousen ja Brian Jonesin hitit]Peacock-teatteri34/38
pe 27.2.19:00 Edu Kettunen Malmitalo 15/17
pe 27.2. 19:30Tribute to Robbie Williams: Tony Lewis Casino Helsinki 71,50
Pe 27.2.19:00 Club 27: Marika Krook, Jussi Turunen, Juho Pitkänen, Juha-Pekka Leppäluoto, Patrik Eriksson [Kurt Cobainin, Janis Joplinin, Jim Morrisonin, Jimi Hendrixin, Amy Winehousen ja Brian Jonesin hitit]Peacock-teatteri34/38
pe 27.2. 21:00 Ilkka Rantamäki $ The Bluesbrokers, British Standard On The Rocks 10
pe 27.2.18:00 SAMI HEDBERG 365 Kulttuuritalo 27-37
pe 27.2.21:00 SAMI HEDBERG 365 Kulttuuritalo 27-37
Pe 27.2.22:00 Blues Bastards Käpygrilli 0
Pe 27.2. 21:15 JUKKA PUOTILA SHOW Kaksi Kanaa 28
pe 27.2.22:00 Tuomas KauhanenLeBonk8
pe 27.2.23:00 Club ParadiseLeBonk6
pe 27.2. 22:00 James Tormé (USA)Storyville Jazzklubi12
pe 27.2. 21:00 Emma Salokosken Klubi: Vieraana Aino Venna Allotria 15
Pe 27.2. 22-04 YÖ Virgin Oil Co. 18/20
pe 27.2.19:00 UMO juhlii: Jukka Perko UMO - Dizzy AtmosphereVuotalo 13
Pe 27.2. Helsinki Burlesque Festival 2015 Gloria
Pe 27.2.24:00 Emmagaalan viralliset jatkot Pressa
Pe 27.2. Aurora M/S Finlandia, Eckerö Line
Pe 27.2. Mina ja Toomas M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 27.2.22:00 James Tormé (USA)Storyville Jazzklubi12
la 28.2.22:00 Jazz Business: djs Pierre Ringwald, Heikki H. Putte's Bar & Pizza 0
la 28.2.22:00 James Tormé (USA)Storyville Jazzklubi12
La 28.2. Mina ja Toomas M/S Finlandia, Eckerö Line
La 28.2. Brand New Classics Band M/S Finlandia, Eckerö Line
LA 28.2.19:00 THILIA THALIA: Päätuomarina Reijo SalminenKlubiteatteri, LeBonk 7
la 28.2.20:00 IMPROVISAATIORYHMÄ VSOP Painobaari 5
La 28.2.24:00 Movetron + RETRODISCO Pressa 12,50
La 28.2. 18:00 Kalevalan päivän juhlakonsertti "Kalevala runosta räppiin": Anna-Kaisa Liedes, Timo Väänäsen...Juontajina Jarppi, HP Finlandia-talo 27
la 28.2. Helsinki Burlesque Festival 2015 Gloria
La 28.2.19:00 Club 27: Marika Krook, Jussi Turunen, Juho Pitkänen, Juha-Pekka Leppäluoto, Patrik Eriksson [Kurt Cobainin, Janis Joplinin, Jim Morrisonin, Jimi Hendrixin, Amy Winehousen ja Brian Jonesin hitit]Peacock-teatteri34/38
la 28.2.19:00 Kimmo Pohjonen ja SaanaVuotalo 18
La 28.2. 20.30 AN EVENING WITH JOOLS HOLLAND Virgin Oil Co. 45
la 28.2.20:00 Funky Rocks: Tomi Salesvuo East Funk Attack, Beverly Girl On The Rocks 8
La 28.2. 20:00 SOEN (USA/SWE) Nosturi 16/18
la 28.2.15:00 Taikametsä Kanneltalo 5
La 28.2.19-04 JUUSTOPÄÄT Tavastia-klubi 19
la 28.2. 16:00 Café Barock Allotria 10
la 28.2.21:00 Marjo Leinonen Huff And Puff Juttutupa 0
la 28.2. 21:00 Kaksi pitkää miestä: Iiro Ollila, Hannu Risku [improa] Allotria 10
LA 28.2.20:00 MACY GRAY The Circus 48
la 28.2. 22:00 James Tormé (USA)Storyville Jazzklubi12
Su 1.3. Mina ja Toomas M/S Finlandia, Eckerö Line
su 1.3.Stand up: Teemu Vesterinen... Lepakkomies
su 1.3.17:00 Suomen Beniamino Gigli -seuran 30-vuotisjuhlakonsertti Savoy-teatteri 18-37
Su 1.3. Helsinki Burlesque Festival 2015 Gloria
Su 1.3. Kamijo Gloria
ma 2.3.19:00 Open mic for Musicians Molly Malone's0
ma 2.3.18:00 Juurilla-klubi vieraana Heikki Silvennoinen Kanneltalo 0
ma 2.3. 19:00 UMO: MONDAY NIGHT @KOKO JAZZ CLUB – JUKKA PERKO & UMO – DIZZY ATMOSPHERE Koko Jazz Club 16/20
ti 3.3.19:00 Suomen saksofoniseura 20 vuotta: William Suvanne, Linda Fredriksson, Jukka Perko, Jari Perkiömäki, Manuel Dunkel, Jussi Kannaste, Jouni Järvelä... Malmitalo 8/10
Ti 3.3. Finlanders M/S Finlandia, Eckerö Line
ke 4.3.22:00 Screaming Jay & The BonesStoryville Jazzklubi8
Ke 4.3. Finlanders M/S Finlandia, Eckerö Line
ke 4.3.19:00 Robbie Hill & The Blue 62's Malmitalo 15
ke 4.3.20:00 JUKKA PERKO JAZZTET: Jukka Perko, Teemu Viinikainen, Ville Herrala, Teppo Mäkynen Pjazza Jazz Club 0
ke 4.3.19:00 SOFIA TARKKANEN DUO Vltava0
ke 4.3.19:00 YANN TIERSEN Kulttuuritalo 37
ke 4.3.19:00 Houseband Sallad Belge0
ke 4.3.22:00 Screaming Jay & The BonesStoryville Jazzklubi8
ke 4.3. 20:00 Tekosyy-klubi: Matti Mikkola, Mika Peltonen, Pertti Jalonen Allotria 5
ke 4.3. 19:30Tribute to Robbie Williams: Tony Lewis Casino Helsinki 71,50
to 5.3.19:00 Lasse Liemola - Kultainen 50–60-luku Malmitalo 20
TO 5.3.20:00 AVOIN MIKKI -KLUBIKlubiteatteri, LeBonk
to 5.3. 19:30Tribute to Robbie Williams: Tony Lewis Casino Helsinki 71,50
To 5.3.21:00 Manzana, Kuadra (ITA) Semifinal7
to 5.3. 21:00 JUKKIS UOTILA TRIO Koko Jazz Club 10/15
to 5.3.19:00 Sibis Swings with Antti Sarpila Musiikkitalo 17,50
to 5.3.20:00 Musiikkitalon klubi Musiikkitalo 0
to 5.3.20:00 Club for Five & UMO Savoy-teatteri 19-36
To 5.3. Kaija Kärkinen & Ile Kallio M/S Finlandia, Eckerö Line
Pe 6.3. Kaija Kärkinen & Ile Kallio M/S Finlandia, Eckerö Line
Pe 6.3. Larry Kauppinen Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 6.3. 19:30Tribute to Robbie Williams: Tony Lewis Casino Helsinki 71,50
pe 6.3.20:00 Club for Five & UMO Savoy-teatteri 19-36
pe 6.3.19:00 Hohka – mailla/halmeilla Musiikkitalo 17,50
pe 6.3.19:00 BADDING-MUSIKAALI Kulttuuritalo 28-39
PE 6.3.21:00 PANU SAVOLAINEN TOIVO LEVYNJULKAISUKONSERTTI: Toivo Kärki 100 vuotta Kansallisteatterin Lavaklubi 10/15
pe 6.3.18:15 Flamencokitaran tunnelmaa: Joonas Widenius, oppilaat ja ammattilaiset Kanneltalo 0
pe 6.3.19:00 Iberialainen ilta: Kirsi Poutanen – laulu (suomi & portugali), Joonas Widenius – flamencokitara, Hannu Rantanen – basso Kanneltalo 10/15
pe 6.3. 21:00 Judith Regwan Allotria 10/5
Pe 6.3. 21-03 HALOO HELSINKI! Tavastia-klubi 29
pe 6.3. 20:00 BLACK LABEL SOCIETY (USA), BLACK TUSK (USA), CROBOT (USA) Nosturi 41/44
Pe 6.3. 22-04 MIKE BELL & THE BELLTONES, 20TH FLIGHT ROCKERS, TEXAS OIL Virgin Oil Co. 12
Pe 6.3.19:00 Club 27: Marika Krook, Jussi Turunen, Juho Pitkänen, Juha-Pekka Leppäluoto, Patrik Eriksson [Kurt Cobainin, Janis Joplinin, Jim Morrisonin, Jimi Hendrixin, Amy Winehousen ja Brian Jonesin hitit]Peacock-teatteri34/38
Pe 6.3.24:00 Nopsajalka Pressa 15
la 7.3.16:00 Helsingin liikennelaitoksen mieslaulajat Malmitalo 12
La 7.3.24:00 Matti Airaksinen Parasta ennen bileet Pressa 10/12,50
la 7.3.18:30 NRJ Music Tour: JVG, Mikael Gabriel, Uniikki, Brädi Helsingin jäähalli 38
La 7.3.19:00 Club 27: Marika Krook, Jussi Turunen, Juho Pitkänen, Juha-Pekka Leppäluoto, Patrik Eriksson [Kurt Cobainin, Janis Joplinin, Jim Morrisonin, Jimi Hendrixin, Amy Winehousen ja Brian Jonesin hitit]Peacock-teatteri34/38
La 7.3. 22-04 HAPPORADIO Virgin Oil Co. 17/20
LA 7.3. 22:00 STAND-UP KLUBI Club act!one: RIKU SOTTINEN, JAPE GRÖNROOS, TEEMU VESTERINEN Studio Pasila 18-29
La 7.3.21:30 Waves Of The Echo, Freeweights Semifinal7
La 7.3. 20:00 ENSIFERUM Nosturi 20/22
La 7.3. 20-04 HALOO HELSINKI! Tavastia-klubi 29
la 7.3. 21:00 Naisten huone Allotria 10/15
La 7.3. Larry Kauppinen Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
La 8.3. Bianca Morales & Jazzpianisti Jasse Varpama M/S Finlandia, Eckerö Line
ma 9.3.19:00 Open mic for Musicians Molly Malone's0
Ma 9.3. 20-01 THE DØ (FRA/FIN) Tavastia-klubi 28
ti 10.3.19:00 Duo Manuel Dunkel & Alexi Tuomarila Ravintola Laulumiehet 12
Ti 10.3.16:30 WINE FOR DUMMIES: RANSKAN VIINIT - SAMUIL ANGELOVRavintola Pastis83 (+15)
TI 10.3.19:00 PROSAK-PROOSAKLUBI: Vieraina Jani Saxell ja Jukka Laajarinne Kansallisteatterin Lavaklubi 0
ti 10.3.18:00 Jaakko Löytty 60 vuotta -juhlakiertue Savoy-teatteri 14-17
ti 10.3.19:00 Sven Zetterberg Blues Band Malmitalo 15
Ti 10.3. Arja Koriseva & Fortuna M/S Finlandia, Eckerö Line
Ti 10.3. Arja Koriseva & Fortuna M/S Finlandia, Eckerö Line
Ke 11.3. Arja Koriseva & Fortuna M/S Finlandia, Eckerö Line
ke 11.3.19:00 BossaTessa: Tessa Virta, Petri Krzywacki, Mongo Aaltonen Malmitalo 10/15
ma 11.3. 20:00 Wannabe Ballerinas Cirko20
ke 11.3.19:00 Vanhuus Rokkaa Savoy-teatteri 34
ke 11.3.19:00 Timi Tolonen & Friends Belge0
ke 11.3.19:00 Janne Levy Quartet Musiikkitalo 17,50
ke 11.3. 19:30Tribute to Robbie Williams: Tony Lewis Casino Helsinki 71,50
KE 11.3.21:00 KOLINAKLUBI: improryhmä Kolina Klubiteatteri, LeBonk 7
TO 12.3.19:00 Ismo Leikola - Maailman hauskin show [mukana bändi]Peacock-teatteri27
TO 12.3.20:00 MARTTI SUOSALO: MIELIPUOLEN PÄIVÄKIRJAKlubiteatteri, LeBonk
to 12.3.20:00 Comedy Bar Oslo: Jukka Lindström & vieraat Ølhus Oslo: Isäntä Jukka Lindström & vieraat 0
to 12.3.20:00 Mielipuolen päiväkirja: Martti SuosaloLeBonk30
to 12.3. 19:30Tribute to Robbie Williams: Tony Lewis Casino Helsinki 71,50
to 12.3.20:00 Musiikkitalon klubi Musiikkitalo 0
to 12.3.20:00 CAROLA HÄGGKVIST - DET BÄSTA AV MIG Kulttuuritalo 57-64
to 12.3. 21:00 NINA MYA GOES STANDARD Koko Jazz Club 10/15
to 12.3.19:00 Aleatoric & Imperial Quartet Kanneltalo 9/13
to 12.3.19:00 Antti Sarpila Swing Band feat. Gunhild Carling Savoy-teatteri 32-35
To 12.3. Koop Arponen & Flute of Shame M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 13.3. Koop Arponen & Flute of Shame M/S Finlandia, Eckerö Line
Pe 13.3. Hyvä Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
Pe 13.3. Tapani Kangas Pub Adjutantti 0
pe 13.3. 19:30Tribute to Robbie Williams: Tony Lewis Casino Helsinki 71,50
pe 13.3.19:00 La Chiva Gantiva Savoy-teatteri 32-38
Pe 13.3.22:00 Little Willie & Night Train Käpygrilli 0
pe 13.3.19:00 TAKAPIHA: Milla Mäkinen Kanneltalo 0
pe 13.3.20:00 TAKAPIHA: Viitasen Piia Kanneltalo
pe 13.3. 21:00 Nuoret komeetat: Selma savolainen Allotria 10
PE 13.3.21:00 IN THE MOOD -KLUBI Kansallisteatterin Lavaklubi 5
pe 13.3.19:00 Maa ilmassa -klubi: Anna Dantchev BandVuotalo
Pe 13.3.19:00 Club 27: Marika Krook, Jussi Turunen, Juho Pitkänen, Juha-Pekka Leppäluoto, Patrik Eriksson [Kurt Cobainin, Janis Joplinin, Jim Morrisonin, Jimi Hendrixin, Amy Winehousen ja Brian Jonesin hitit]Peacock-teatteri34/38
Pe 13.3.24:00 Jukka Poika & DJ Storm Pressa 15/17,50
la 14.3.16:00 Videogame Blast - koko perheen pelimusiikkikonsertti Malmitalo 5
la 14.3.19:30 CASINO COMEDY NIGHT: GRÖNROOS, PIRINEN, HELENIUS Casino Helsinki 17,50
LA 14.3.21:00 LUOMUKLUBIKlubiteatteri, LeBonk
la 14.3.20:00 VSOPn murhamysteeri - Onko hovimestari syyllinen? Painobaari
La 14.3.24:00 Janna Pressa 10/12,50
La 14.3.19:00 Club 27: Marika Krook, Jussi Turunen, Juho Pitkänen, Juha-Pekka Leppäluoto, Patrik Eriksson [Kurt Cobainin, Janis Joplinin, Jim Morrisonin, Jimi Hendrixin, Amy Winehousen ja Brian Jonesin hitit]Peacock-teatteri34/38
la 14.3.19:00 Cotton Club: Mosabacka Big BandVuotalo 10
LA 14.3. 19:00 STAND-UP KLUBI Club act!one: ANDRÉ WICKSTRÖM Arena 18-29
la 14.3.19:00 THE REAL GROUP Kulttuuritalo 38-45
LA 14.3.21:00 OMATUNTOKLUBI Kansallisteatterin Lavaklubi 0
La 14.3. 21:00 KAKSI KANA COMEDY CLUB: Arimo Mustonen & Ida Grönlund Kaksi Kanaa 25
la 14.3. 19:00 CHESTERFIELD SHOW &GLENN MILLER ORHESTRA Finlandia-talo 55
la 14.3. 21:00 Donya Fanyi Fan Allotria 10
La 14.3. Hyvä Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
La 14.3. Christa Huikko Band M/S Finlandia, Eckerö Line
Su 15.3. Tuomas Metsberg & Emilia Heinonen M/S Finlandia, Eckerö Line
su 15.3. 19:00 Lord of the Dance Finlandia-talo 32
ti 17.3.19:00 PASTIS GOES CHANSON AVEC TIA COHENRavintola Pastis83
ti 17.3.14:00 Tiistaimatinea: Fredin vieraana Aira SamulinVuotalo 5
ti 17.3.19:00 Noite de fado – Fado Night: Tony Gouveia Malmitalo 17/20
ti 17.2.JAM SESSION hosted by Jyrki KangasPjazza Jazz Club 0
TI 17.3. Matti Esko yht. M/S Finlandia, Eckerö Line
Ke 18.3. Matti Esko yht. M/S Finlandia, Eckerö Line
ke 18.3.DJANGO NIGHT Gipsy Guitar All StarsPjazza Jazz Club 0
ke 18.3.19:00 The Great Helsinki Swing Big Band - Laila Kinnusen svengit Malmitalo 20
Ke 18.3. 18:30 BIRGER'S RAGTIME BAND Kaksi Kanaa 15
ke 18.3.19:00 TAPANI KANGAS DUO Vltava0
ke 18.3.19:00 Houseband Sallad Belge0
ke 18.3.19:00 Swingin' The Western Style Kanneltalo 10/15
ke 18.3.19:15 Flamencokitaristi Joonas Widenius Nuevo 0
ke 18.3.20:00 Silvennoinen-Maijanen Band Kulttuuritalo 36,50
ke 18.3.20:45 Flamencokitaristi Joonas Widenius Nuevo 0
ke 18.3. 20:00 Perinnearkkuklubi: Perriin Tyssit ja Tuomas Logrén & Savuava Kirnu Allotria 6/10
ke 18.3.20:00 Flamencokitaristi Joonas Widenius Nuevo 0
ke 18.3. 19:30Tribute to Robbie Williams: Tony Lewis Casino Helsinki 71,50
TO 19.3.19:00 RED NOSE CLUBKlubiteatteri, LeBonk
to 19.3. 19:30Tribute to Robbie Williams: Tony Lewis Casino Helsinki 71,50
TO 19.3. 19:00 STAND-UP KLUBI Club act!one: MIKA EIRTOVAARA, HELI SUTELA, NIKO KIVELÄ Studio Pasila 18-29
to 19.3.20:00 Musiikkitalon klubi Musiikkitalo 0
to 19.3.19:00 ARJA & MIKIS - YLLÄTYSTEN ILTA: Arja Saijonmaa, Mikis Theodorakis Kulttuuritalo 34
to 19.3.19:00 Noite de fado – Fado Night: Tony Gouveia Kanneltalo 17/20
to 19.3. 21:00 ISMAILA SANE AFROFUNK BAND Koko Jazz Club 10/15
to 19.3.18:00 Flyygelikuu: Maija Väisänen & Maija ParkoVuotalo 0
To 19.3. Trash Fest VII Gloria
to 19.3.19:00 Johanna Försti & Jukka Linkola - Säveltäjä Jukka Linkola 60v Malmitalo 20
To 19.3. Pablo & Esa Eloranta M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 20.3.19:00 New York Jazz: Will Vinson–Mike Moreno Quartet Malmitalo 15
pe 20.3.18:00 SAMI HEDBERG 365 Apollo Live Club 32
pe 20.3.21:00 SAMI HEDBERG 365 Apollo Live Club 32
Pe 20.3. Trash Fest VII Gloria
pe 20.3. 19:30Tribute to Robbie Williams: Tony Lewis Casino Helsinki 71,50
pe 20.3.19:00 Gugi KokljuschkinVuotalo 16
pe 20.3.19:00 JPP ja HERD & Timo Alakotila Savoy-teatteri 16-28
Pe 20.3.22:00 Blues Bastards Käpygrilli 0
PE 20.3.21:00 STAND UP LAVAKLUBI Kansallisteatterin Lavaklubi 6/8
pe 20.3. 21:00 Nuoret komeetat: Karina (Karin mäkiranta, helmi tikkanen, niko koivuhovi, anna suomela) Allotria 10
Pe 20.3.19:00 Fork X Aleksanterin teatteri42/49
Pe 20.3.19:00 Club 27: Marika Krook, Jussi Turunen, Juho Pitkänen, Juha-Pekka Leppäluoto, Patrik Eriksson [Kurt Cobainin, Janis Joplinin, Jim Morrisonin, Jimi Hendrixin, Amy Winehousen ja Brian Jonesin hitit]Peacock-teatteri34/38
Pe 20.3.24:00 Turmion Kätilöt Pressa 15/17,50
Pe 20.3. Pablo & Esa Eloranta M/S Finlandia, Eckerö Line
Pe 20.2. Pete Haapasalo Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
la 21.3.16:00 El raqs hayati - Dance is my Life Malmitalo 15-28
la 21.3.19:00 El raqs hayati - Dance is my Life Malmitalo 15-28
la 21.3.20:00 IMPROVISAATIORYHMÄ VSOP Painobaari 5
La 21.3.24:00 Mr. President Pressa 15
La 21.3.19:00 Club 27: Marika Krook, Jussi Turunen, Juho Pitkänen, Juha-Pekka Leppäluoto, Patrik Eriksson [Kurt Cobainin, Janis Joplinin, Jim Morrisonin, Jimi Hendrixin, Amy Winehousen ja Brian Jonesin hitit]Peacock-teatteri34/38
LA 21.3. STAND-UP KLUBI Club act!one: JAPE GRÖNROOS, MIKA EIRTOVAARA, JACK BJÖRKLUND, ILARI JOHANSSON Studio Pasila 18-29
La 21.3. 21:00 STAND UP - ILARI JOHANSSON Kaksi Kanaa 25
La 21.3.14:00 Fork X Aleksanterin teatteri42/49
La 21.3.19:00 Fork X Aleksanterin teatteri42/49
la 21.3. 21:00 Minun Amerikkani: Pekka Tegelman, Jan Noponen, Jaku Havukainen, Tero Siitonen [Little Feat, The Band, Tom Waits, Ray Charles, Bob Dylan] Allotria 10
La 21.3. Trash Fest VII Gloria
La 21.2. Pete Haapasalo Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
Su 22.3. Risto Salmi & Harri Virtamo M/S Finlandia, Eckerö Line
su 22.3.12-15 Pjazzan brunssi: JUKKA PERKO AVARA: Jukka Perko, Teemu Viinikainen, Jarmo Saari (Brunssi 11-17 / 27,00) Pjazza Jazz Club 0
Su 22.3. Trash Fest VII Gloria
Su 22.3.14:00 Fork X Aleksanterin teatteri42/49
ma 23.3.18:30 Bryan Adams Helsingin jäähalli 72
ti 24.3.19:00 Junior Watson Malmitalo 15
ti 24.3.19:00 Sound & Fury Savoy-teatteri 20-24
Ti 24.3. Charles Plogman & Rosette M/S Finlandia, Eckerö Line
Ke 25.3. Charles Plogman & Rosette M/S Finlandia, Eckerö Line
ke 25.3.19:00 HÄRMÄ DUO Vltava0
ke 25.3.19:30 GREGORY PORTER & UMO Kulttuuritalo 35-45
ke 25.3.19:00 Screaming Jay & Bones Belge0
ke 25.3. 19:30Tribute to Robbie Williams: Tony Lewis Casino Helsinki 71,50
KE 25.3.21:00 KOLINAKLUBI: improryhmä Kolina Klubiteatteri, LeBonk 7
to 26.3.20:00 Songs under the shower: Klangfarben Ensemble (FRA) Malmitalo 12
TO 26.3.20:00 ALASTI-KLUBI: SCANDINAVIAN MUSIC GROUPKlubiteatteri, LeBonk
to 26.3.20:00 Comedy Bar Oslo: Jukka Lindström & vieraat Ølhus Oslo: Isäntä Jukka Lindström & vieraat 0
to 26.3. 19:30Tribute to Robbie Williams: Tony Lewis Casino Helsinki 71,50
To 26. 3. 20:00 Comedy Wäinö: Tommi Mujunen, Anitta Ahonen ja Heli Sutela Villi Väinö 17
to 26.3.19:00 Sibis Alumni Big Band & Darcy James Argue Musiikkitalo 17,50
TO 26.3.19:00 TIMO TUOMINEN: ENCORE BREL! Kansallisteatterin Lavaklubi 15
to 26.3. 21:00 TEEMU VIINIKAINEN SOLO & JAMIT Koko Jazz Club 10/15
to 26.3. 19:00 SPARZANZA (SWE), SMASH INTO PIECES (SWE), BULLSEYE (SWE) Nosturi 18/20
to 26.3.17.30 Helsinki Soundpainting Ensemble: Verso, versioVuotalo
To 26.3. Puolikuu Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
Pe 27.3. Sani M/S Finlandia, Eckerö Line
Pe 27.3. Wonderland Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 27.3. 19:30Tribute to Robbie Williams: Tony Lewis Casino Helsinki 71,50
pe 27.3.19:00 22 PistepirkkoVuotalo 16
pe 27.3. 20:00 YELLOWCARD (USA), LESS THAN JAKE (USA) Nosturi 25/27
Pe 27.3.22:00 Maisteri T. & Lihan Tie Käpygrilli 0
pe 27.3. 21:00 Jarmon saarella -klubi: jay kortehisto Allotria 15
Pe 27.3.19:00 Club 27: Marika Krook, Jussi Turunen, Juho Pitkänen, Juha-Pekka Leppäluoto, Patrik Eriksson [Kurt Cobainin, Janis Joplinin, Jim Morrisonin, Jimi Hendrixin, Amy Winehousen ja Brian Jonesin hitit]Peacock-teatteri34/38
Pe 27.3.24:00 Karri Koira & Ruudolf Pressa 15
la 28.3.22:00 Jazz Business: djs Pierre Ringwald, Heikki H. Putte's Bar & Pizza 0
LA 28.3.19:00 THILIA THALIA: Päätuomarina Reijo SalminenKlubiteatteri, LeBonk 7
La 28.3.24:00 Matti Nykänen + RETRODISCO Pressa 10/12,50
La 28.3.20:00 MANALA COMEDY: Riku Sottinen, Ida Grönlund, Heli Sutela Manala 17
la 28.3.10:00Vuotalon pääsiäinen: Plantomime - Johannes YlipääVuotalo 5
La 28.3.19:00 Club 27: Marika Krook, Jussi Turunen, Juho Pitkänen, Juha-Pekka Leppäluoto, Patrik Eriksson [Kurt Cobainin, Janis Joplinin, Jim Morrisonin, Jimi Hendrixin, Amy Winehousen ja Brian Jonesin hitit]Peacock-teatteri34/38
LA 28.3. 22:00 STAND-UP KLUBI Club act!one: HEIKKI VILJA, MIKA EIRTOVAARA Studio Pasila 18-29
la 28.3.19:00 Flamenco Universal Savoy-teatteri
La 28.3. 20:00 EVERGREY (SWE), RED ELEVEN, CØNSTANTINE Nosturi 20/22
la 28.3.16:00 LAULAJA - OLAVI VIRTA Kulttuuritalo 36
la 28.3. 16:00 Café Barock Allotria 10
la 28.3. 21:00 Reactorin improklubi Allotria 10
La 28.3. Wonderland Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
La 28.3. Brand New Classics Band M/S Finlandia, Eckerö Line
Su 29.3. Mikael Konttinen M/S Finlandia, Eckerö Line
su 29.3. GUITAR ART FROM USA Olli Soikkeli TrioPjazza Jazz Club 0
su 29.3.17:00 PLOP - Jazz’n Jam Malmitalo 6
su 29.3. 12:00 MAALISKUUN JAZZBRUNSSI Koko Jazz Club 25/28
ma 30.3.19:00 Open mic for Musicians Molly Malone's0
ma 30.3.19:30 KLANG: defunensemble Musiikkitalo 17,50
ma 30.3. 19:00 KOKO LOFT: JUHANI AALTONEN TRIO Koko Jazz Club 10/15
ti 31.3.14:00 Tiistaimatinea: Tunteella ja huumorilla - Veikko Lavin laulujaVuotalo 5
ti 31.3.19:00 Tommy Körberg Savoy-teatteri 38-42
ke 1.4.19:00 The Music of Earl Bostic: Mosabacka Big Band feat. Pentti Lahti Malmitalo 15
ke 1.4.18:00 SAMI HEDBERG 365 Apollo Live Club 32
ke 1.4.21:00 SAMI HEDBERG 365 Apollo Live Club 32
ke 1.4.19:00 HOWLIN´ DUO Vltava0
ke 1.4. 20:00 Tekosyy-klubi: Heikki Salo ja hänen vieraansa Allotria 5
ke 1.4.19:00 Houseband Sallad Belge0
TO 2.4.20:00 AVOIN MIKKI -KLUBIKlubiteatteri, LeBonk
pe 3.4. 20-23 BLOW UP THAT GRAMOPHONE PRESENTS: KING DUDE (US) Kuudes linja 14-16
ti 7.4.19:30 ROMEO AND JULIET -pop-baletti-show Kulttuuritalo 34-50
ti 7.4.19:00 Sun Trio - Levynjulkaisukonsertti Malmitalo 10
ke 8.4.19:00 Robert Webb & Paidarion Malmitalo 15
ke 8.4.20:00 JUKKA ESKOLA QUINTETO BOSSA: Jukka Eskola, Pope Puolitaival, Peter Enberg, Ville Herrala, Jaska Lukkarinen Pjazza Jazz Club 0
KE 8.4.21:00 KOLINAKLUBI: improryhmä Kolina Klubiteatteri, LeBonk 7
ke 8.4.19:00 GEORGE RIGBY DUO Vltava0
ke 8.4.19:30 ROMEO AND JULIET -pop-baletti-show Kulttuuritalo 34-50
ke 8.4. 19:30A NIGHT IN NEW YORK: SAARA AALTO & TEEMU ROIVAINEN Casino Helsinki 89,50
to 9.4.18:00 SAMI HEDBERG 365 Apollo Live Club 32
to 9.4.21:00 SAMI HEDBERG 365 Apollo Live Club 32
to 9.4.20:00 Comedy Bar Oslo: Jukka Lindström & vieraat Ølhus Oslo: Isäntä Jukka Lindström & vieraat 0
to 9.4. 19:30A NIGHT IN NEW YORK: SAARA AALTO & TEEMU ROIVAINEN Casino Helsinki 89,50
to 9.4.19:00 Hanna Pakarinen on Carola Savoy-teatteri 25
to 9.4. 19:00 DRAGONFORCE (UK), THUNDERSTONE Nosturi 24/26
to 9.4.16:00 Helsingin reitit – ääni-installaatio: Haapoja & Illmari Musiikkitalo 0
to 9.4.19:00 Improvisaatioteatteri Häpeämättömät: Lyhyttä tavaraa ja improvisoitu musikaali Kanneltalo 9/13
to 9.4.19:30 ROMEO AND JULIET -pop-baletti-show Kulttuuritalo 34-50
Pe 10.4. Birdfishmen Pub Adjutantti 0
Pe 10.4.20:00 Stand up Tivoli: Heikki Vilja, Ali Jahangiri, Riku Suokas Fredan Tivoli 22
pe 10.4. 19:30A NIGHT IN NEW YORK: SAARA AALTO & TEEMU ROIVAINEN Casino Helsinki 89,50
pe 10.4.19:00 Maestro ja minä: MuskaVuotalo 10
pe 10.4.16:00 Helsingin reitit – ääni-installaatio: Haapoja & Illmari Musiikkitalo 0
pe 10.4.20:00 Linnut palaa – Haapoja & Illmari -kollektiivi Musiikkitalo 0
pe 10.4.19:30 ROMEO AND JULIET -pop-baletti-show Kulttuuritalo 34-50
Pe 10.4.22:00 Tina Bednoff & the Cocktailers Käpygrilli 0
Pe 10.4. 21:00 HEIKKI HILANDER SHOW: Heikki Hilander Kaksi Kanaa 23
pe 10.4. 21:00 Nuoret komeetat: oona airola, joonas saari & Joel mäkinen Allotria 10
la 11.4.19:30 CASINO COMEDY NIGHT: BJÖRKLUND, PATRONEN Casino Helsinki 17,50
la 11.4. Casino Comedy Night: Teemu Vesterinen, TBA Casino Helsinki
la 11.4.19:00 Kaksikielinen standup-komedia klubi-ilta: Martin Lagos, Fredi Lilius, Jape Grönroos ja Mikko VaismaaVuotalo
LA 11.4. 22:00 STAND-UP KLUBI Club act!one: RIKU SOTTINEN Studio Pasila 18-29
la 11.4. 21:00 Marilyn made me sing it! Allotria 15
la 11.4.15:00 ROMEO AND JULIET -pop-baletti-show Kulttuuritalo 34-50
su 12.4.15:00 ROMEO AND JULIET -pop-baletti-show Kulttuuritalo 34-50
pe 13.4.19:00 Fabulous Bäckström Brothers Kapsäkki, teatterisali
ma 13.4.19:00 Gateways! Risto Toppola Musiikkitalo 17,50
ma 13.4.18:00 Juurilla-klubi vieraana Jussi Raittinen Kanneltalo 0
ti 14.4.19:00 Fabulous Bäckström Brothers Kapsäkki, teatterisali
Ti 14.4.16:30 WINE FOR DUMMIES: RANSKAN VIINIT - SAMUIL ANGELOVRavintola Pastis83 (+15)
ti 14.4.14:00 Kevään ensimmäiset kukat - Lauluryhmä Fionan kolmekielinen konserttiVuotalo 5
TI 14.4.19:00 PROSAK-PROOSAKLUBI: Vieraina Rosa Liksom ja Erkka Mykkänen Kansallisteatterin Lavaklubi 0
ti 14.4.19:30 ROMEO AND JULIET -pop-baletti-show Kulttuuritalo 34-50
KE 15.4.19:00 STAND UP: MIKA EIRTOVAARAKlubiteatteri, LeBonk
ke 15.4.19:00 SALLAD BAND Vltava0
ke 15.4.19:00 Fabulous Bäckström Brothers Kapsäkki, teatterisali
ke 15.4.19:00 Landscape with birds – Malla Vivolin, huilu Musiikkitalo
ke 15.4.19:30 ROMEO AND JULIET -pop-baletti-show Kulttuuritalo 34-50
Ke 15.4. 18:30 BIRGER'S RAGTIME BAND Kaksi Kanaa
ke 15.4.19:00 Ajaton-kvartetti Kanneltalo 9/13
ke 15.4. 19:30A NIGHT IN NEW YORK: SAARA AALTO & TEEMU ROIVAINEN Casino Helsinki 89,50
ke 15.4.19:00 The Great Helsinki Swing Big Band - Swingin’ Women! Clooney & O’Connell Malmitalo 20
to 16.4.19:00 Jori Huhtalan 5 Ravintola Laulumiehet 12
to 16.4.19:00 Carolyn Wonderland Malmitalo 25
to 16.4. 19:30A NIGHT IN NEW YORK: SAARA AALTO & TEEMU ROIVAINEN Casino Helsinki 89,50
Pe 17.4.20:00 Stand up Tivoli: Zaani, Rich Lyons, Anders Helenius Fredan Tivoli 22
pe 17.4. 14:00 Aquatrio plays Aquarmonio, esitys ja installaatio Musiikkitalo 0
pe 17.4. 19:30A NIGHT IN NEW YORK: SAARA AALTO & TEEMU ROIVAINEN Casino Helsinki 89,50
pe 17.4. 19:00 NYKY Ensemblen & defunensemblen: Plug in! Musiikkitalo 0
pe 17.4. 21:00 Nuoret komeetat: arto ikävalko trio with jonne taavitsainen & joonas tuuri Allotria 10
pe 17.4.19:00 TAKAPIHA: Anna & Miki Kanneltalo 0
pe 17.4.20:00 TAKAPIHA: Asa & Band Kanneltalo 9/13
Pe 17.4.19:00 Fork X Aleksanterin teatteri42/49
PE 17.4.20:00 SPEECH KARAOKE / PUHEKARAOKE: VAALIPUHEKARAOKE Kansallisteatterin Lavaklubi 0
Pe 17.4.22:00 Jimmie Lawson Käpygrilli 0
pe 17.4.19:00 Jarmo Saari Republic feat. Timo Lassy sekä Tero Saarinen Company Savoy-teatteri 23-29
la 18.4.16:00 TixiBandin suuri tangokonsertti - "Saanko luvan" Malmitalo 15
la 18.4.20:00 IMPROVISAATIORYHMÄ VSOP Painobaari 5
la 18.4.19:00 Maa ilmassa -klubi: Trio ToffaVuotalo 8
la 18.4.19:00 Juha Tapio Savoy-teatteri 33
LA 18.4.21:00 IN THE MOOD -KLUBI Kansallisteatterin Lavaklubi 5
La 18.4.14:00 Fork X Aleksanterin teatteri42/49
La 18.4.19:00 Fork X Aleksanterin teatteri42/49
la 18.4. 21:00Kaksi pitkää miestä: Iiro Ollila, Hannu Risku [improa] Allotria 10
Su 19.4.14:00 Fork X Aleksanterin teatteri42/49
ti 21.4.19:00 Shaun Booker & Sean Carney Band Malmitalo 15/20
ke 22.4.15:00 UMO juhlii - Music of Jukkis Uotila Malmitalo 6/12
ke 22.4.19:00 DIMI DALLAS & LEE ANGEL Vltava0
ke 22.4. 19:00 EPICA (NL) Nosturi 24-54
KE 22.4.19:00 TIMO TUOMINEN: ENCORE BREL! Kansallisteatterin Lavaklubi 15
ke 22.4. 20:00 Perinnearkkuklubi: Akkajee ja Arto & Antti Järvelä Allotria 6/10
ke 22.4. 19:30A NIGHT IN NEW YORK: SAARA AALTO & TEEMU ROIVAINEN Casino Helsinki 89,50
KE 22.4.21:00 KOLINAKLUBI: improryhmä Kolina Klubiteatteri, LeBonk 7
to 23.4.18.30 HKO Screen - Suorat konserttilähetykset Malmitalo 0
TO 23.4.20:00 ALASTI-KLUBI: JENNI VARTIAINENKlubiteatteri, LeBonk
to 23.4. 19:30A NIGHT IN NEW YORK: SAARA AALTO & TEEMU ROIVAINEN Casino Helsinki 89,50
to 23.4.19:00 Sallan ja Miron matka maailman ympäriVuotalo
to 23.4.19:00 UMO juhlii: Music of Jukkis Uotila Kanneltalo 13/17
to 23.4.20:00 Comedy Bar Oslo: Jukka Lindström & vieraat Ølhus Oslo: Isäntä Jukka Lindström & vieraat 0
Pe 24.4.20:00 Stand up Tivoli: Antti Haapala, Riku Sottinen, Jacke Björklund Fredan Tivoli 22
pe 24.4. 19:30A NIGHT IN NEW YORK: SAARA AALTO & TEEMU ROIVAINEN Casino Helsinki 89,50
Pe 24.4.22:00 Blues Bastards Käpygrilli 0
PE 24.4.21:00 STAND UP LAVAKLUBI Kansallisteatterin Lavaklubi 6/8
la 25.4.22:00 Jazz Business: djs Pierre Ringwald, Heikki H. Putte's Bar & Pizza 0
La 25.4.20:00 MANALA COMEDY: Tommi Mujunen, Teemu Vesterinen, Jukka Lindström Manala 17
la 25.4.16:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
LA 25.4.19:00 THILIA THALIA: Päätuomarina Reijo SalminenKlubiteatteri, LeBonk 7
la 25.4. 16:00 Café Barock Allotria 10
la 25.4.19:00 Jukka PoikaVuotalo 10
su 26.4.17:00 Jazz’n Jam: Sid Hille Contemporary Collective Malmitalo 6
su 26.4.16:00 Improvision Song Contest 2015 - Improvisaatioteatteri StjärnfallVuotalo 5
ma 27.4. 19:00 UMO: MONDAY NIGHT @KOKO JAZZ CLUB – MUSIC OF IRO HAARLA & EDWARD VESALA Koko Jazz Club 16/20
ti 28.4.19:00 Joona Toivanen trio Ravintola Laulumiehet 12
ti 28.4.19:00 I Wonder, You Wonder, Stevie Wonder! Malmitalo 10
ti 28.4.18:00 Kasmir Kanneltalo 5/10
pe 24.4.19:00 Raul Mannola: 40 Años de Guitarra- 40 Vuotta Kitaraa Savoy-teatteri
ke 29.4.19:00 ALI ELKHARAM DUO Vltava0
ke 29.4.19:30 Joe Lovano´s Village Rythm Band Savoy-teatteri 36
ke 29.4.19:00 Hans Werner Henze: El Cimarrón Musiikkitalo 17,50
ke 29.4.18:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
ke 29.4.20:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
ke 29.4. 19:30A NIGHT IN NEW YORK: SAARA AALTO & TEEMU ROIVAINEN Casino Helsinki 89,50
to 30.4. 19:30A NIGHT IN NEW YORK: SAARA AALTO & TEEMU ROIVAINEN Casino Helsinki 89,50
to 30.4.18:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
To 30. 4. 20:00 Comedy Wäinö: Heikki Vilja, Teemu Vesterinen ja Riku Sottinen Villi Väinö 17
pe 1.5.16:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
la 2.5.18:00 SAMI HEDBERG 365 Apollo Live Club 32
la 2.5.21:00 SAMI HEDBERG 365 Apollo Live Club 32
la 2.5.17:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
su 3.5.17:00 Ulla Tapaninen & Nasevat Kurtut - Säveltäjä Jukka Linkola 60v Malmitalo 20
ma 4.5.19:00 Open mic for Musicians Molly Malone's0
ma 4.5.19:30 Soikoon! – Sibelius nuorten säveltäjien korvin Musiikkitalo 17,50
ti 5.5.20:00 Lynyrd Skynyrd (USA) Helsingin jäähalli 52
ti 5.5.19:00 In The Spirit of Sibelius – Sibis Alumni Big Band Musiikkitalo 17,50
ke 6.5.19:00 Artur U & The New City Limits Malmitalo 12
ke 6.5.19:00 HÄRMÄ DUO Vltava0
ke 6.5. 20:00 Elvis ry:n Tekosyy-klubi Allotria 5
ke 6.5. 20:00 Kaikuja Tiibetistä – Giacinto Scelsin (1905–1988) trilogia Musiikkitalo 17,50
ke 6.5.19:00 Kasperi Sarikoski & Nuance Kanneltalo 9/13
ke 6.5.18:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
ke 6.5. 19:30A NIGHT IN NEW YORK: SAARA AALTO & TEEMU ROIVAINEN Casino Helsinki 89,50
to 7.5.20:00 Comedy Bar Oslo: Jukka Lindström & vieraat Ølhus Oslo: Isäntä Jukka Lindström & vieraat 0
to 7.5. 19:30A NIGHT IN NEW YORK: SAARA AALTO & TEEMU ROIVAINEN Casino Helsinki 89,50
to 7.5.18:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
to 7.5.19:00 Jarkko Toivonen Brazilian Trip Kanneltalo 15
to 7.5. 19:00 THE MANHATTAN TRANSFER Finlandia-talo
TO 7.5.19:00 TIMO TUOMINEN: ENCORE BREL! Kansallisteatterin Lavaklubi 15
la 7.5.21-04 Salakapakka: Kallion Karavaani Casino Helsinki 16,50
Pe 8.5.20:00 Stand up Tivoli: Tommi Tuominen, JP Pirinen, Pete Kosonen Fredan Tivoli 22
pe 8.5. 19:30A NIGHT IN NEW YORK: SAARA AALTO & TEEMU ROIVAINEN Casino Helsinki 89,50
Pe 8.5.22:00 Rewards Käpygrilli 0
PE 8.5.21:00 IN THE MOOD -KLUBI Kansallisteatterin Lavaklubi 5
pe 8.5. 21:00 Jarmon saarella -klubi: johanna iivanainen ja mikko iivanainen Allotria 15
la 9.5. 21:00 Reactorin improklubi Allotria 10
la 9.5.16:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
LA 9.5. 22:00 STAND-UP KLUBI Club act!one: MATTI PATRONEN Studio Pasila 18-29
su 10.5.14:00 Kumpulan kuoroVuotalo 0
ma 11.5.19:00 Open mic for Musicians Molly Malone's0
ma 11.5.19:00 Bassekou Kouyate & Ngoni ba Savoy-teatteri 32
Ti 12.5.16:30 WINE FOR DUMMIES: RANSKAN VIINIT - SAMUIL ANGELOVRavintola Pastis83 (+15)
TI 12.5.19:00 PROSAK-PROOSAKLUBI: Vieraina Elina Hirvonen ja Selja Ahava Kansallisteatterin Lavaklubi 0
ti 12.5.18:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
ti 12.5.19:00 Between Love and Hatred – klarinettimusiikkia Moskovasta ja Pietarista Musiikkitalo 17,50
ti 12.5.19:00 Elvis' Friends and Original Musicians Malmitalo 20
ke 13.5.19:00 The Great Helsinki Swing Big Band - Big Band Jukebox Malmitalo 20
KE 13.5.21:00 KOLINAKLUBI: improryhmä Kolina Klubiteatteri, LeBonk 7
ke 13.5.19:00 SALLAD BAND Vltava0
Ke 13.5.19:00 UMO & LASSY & PÖYHÖNEN Aleksanterin teatteri15/28
to 14.5.18:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
la 14.2.LIL TONY, EMMA VALTONEN & KRISTIINA MÄNNIKKÖ, KAMMARISSA: JUUSO TERVO & RISTO KUJANPÄÄ Kaiku 0/8
Pe 15.5.22:00 Forest Lake Band Käpygrilli 0
pe 15.5.21:00 Emma Salokosken Klubi: Felix Zenger Allotria
la 16.5.19:30 CASINO COMEDY NIGHT: ZAANI, MIKKO VAISMAA, RUDI ROK Casino Helsinki 17,50
LA 16.5.21:00 LUOMUKLUBIKlubiteatteri, LeBonk
la 16.5.17:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
La 16.5. 21:00 KAKSI KANA COMEDY CLUB: STAND UP: Jacke Björklund & Mikko Waismaa Kaksi Kanaa 25
la 16.5.19:00 Nina Mya: Where The Heart Is Musiikkitalo 17,50
la 16.5. 21:00 Minun Amerikkani: Pekka Tegelman, Jan Noponen, Jaku Havukainen, Tero Siitonen [Little Feat, The Band, Tom Waits, Ray Charles, Bob Dylan] Allotria 10
ma 18.5.19:00 Open mic for Musicians Molly Malone's0
ma 18.5.18:00 Nuorisokoulutuksen jazzmatinea Musiikkitalo 0
ti 19.5.19:00 Sekakuoro Puotin laulun kevätkonserttiVuotalo 10
ti 19.5.19:00 Club For Five Savoy-teatteri 27
ti 19.5.19:00 Eteläsuomalaisen Osakunnan Laulajat: Syvä ja kirkas - sävelrunoutta Suomesta Kanneltalo 7/12
ti 19.5.18:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
ke 20.5.18:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
ke 20.5.19:00 HOWLIN´ DUO Vltava0
ke 20.5.19:00 Nits? Savoy-teatteri 37
ke 20.5. 19:30A NIGHT IN NEW YORK: SAARA AALTO & TEEMU ROIVAINEN Casino Helsinki 89,50
to 21.5.19:00 Janne Maarala - Luova vapaus Malmitalo 8
to 21.5.20:00 Comedy Bar Oslo: Jukka Lindström & vieraat Ølhus Oslo: Isäntä Jukka Lindström & vieraat 0
to 21.5. 19:30A NIGHT IN NEW YORK: SAARA AALTO & TEEMU ROIVAINEN Casino Helsinki 89,50
to 21.5.19:00 Alejandro Olarte's Doctorate Concert Musiikkitalo 0
TO 21.5.19:00 TIMO TUOMINEN: ENCORE BREL! Kansallisteatterin Lavaklubi15
to 21.5.18:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
Pe 22.5.20:00 Stand up Tivoli: Tommi Mujunen, Janne Westerlund, Rudi Rok Fredan Tivoli 22
pe 22.5. 19:30A NIGHT IN NEW YORK: SAARA AALTO & TEEMU ROIVAINEN Casino Helsinki 89,50
pe 22.5.18:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
pe 22.5.19:00 The sounds of my life – Sampo Hiukkanen, tenorisaksofoni Musiikkitalo 17,50
Pe 22.5.22:00 Bullet Proof Käpygrilli 0
pe 22.5. 20:00 JAAKKO SAARILUOMA-MAAMME NAURU Finlandia-talo 23
LA 23.5.19:00 THILIA THALIA: Päätuomarina Reijo SalminenKlubiteatteri, LeBonk 7
la 23.5.20:00 IMPROVISAATIORYHMÄ VSOP Painobaari 5
La 23.5.20:00 MANALA COMEDY: Jacke Björklund, Janne Westerlund, Matti Patronen Manala 17
la 23.5.16:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
la 23.5.18:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
su 24.5.17:00 Jazz’n Jam: Manuel Dunkel Quartet Malmitalo 6
ti 26.5.19:00 Trio Rissanen – Strandberg - Herrala Ravintola Laulumiehet 12
ti 26.5.18:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
ti 26.5.19:00 Pirita Nurmi - Rakkauslauluja maailmalta Malmitalo 15
ke 27.5.19:00 Surf- ja instrumentaalimusiikin ilta: The Shockwave! Malmitalo 15
ke 27.5.18:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
ke 27.5.19:00 SOFIA TARKKANEN DUO Vltava0
KE 27.5.21:00 KOLINAKLUBI: improryhmä Kolina Klubiteatteri, LeBonk 7
TO 28.5.20:00 ALASTI-KLUBI: ANNA PUUKlubiteatteri, LeBonk
to 28.5.19:00 Joe Zawinul's improvisational concept and it's legacy Musiikkitalo 17,50
to 28.5.19:00 Aires de Flamenco Kanneltalo
To 28. 5. 20:00 Comedy Wäinö: Jussi Simola, Ali Jahagiri ja Niko Kivelä Villi Väinö 17
to 28.5.18:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
Pe 29.5.20:00 Stand up Tivoli: Tomi Haustola, Iikka Kivi, Jussi Simola Fredan Tivoli 22
pe 29.5.18:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
Pe 29.5.22:00 Swingin’ Gents Käpygrilli 0
LA 30.5.19:00 KEVÄTKAUDEN PÄÄTTÄJÄISETKlubiteatteri, LeBonk
la 30.5.16:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
su 31.5.17:00 Fiesta Flamencan kevätnäytös Kanneltalo 12/15
ti 2.6. 19:00 BLIND GUARDIAN (GER) Nosturi 29-32
ti 2.6.18:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
ke 3.6.18:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
ke 3.6.19:00 Sibelius-Akatemian musiikkiteknologien konsertti Jean Sibeliuksen kunniaksi Musiikkitalo 0
to 4.6.18:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
to 4.6.20:00 Comedy Bar Oslo: Jukka Lindström & vieraat

pe 5.6.18:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
Pe 5.6.22:00 Blues Bastards Käpygrilli 0
la 6.6.16:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
la 6.6.18:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
Ti 9.6.16:30 WINE FOR DUMMIES: RANSKAN VIINIT - SAMUIL ANGELOVRavintola Pastis83 (+15)
ti 9.6.18:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
ke 10.6.18:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
to 11.6.18:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
pe 12.6.18:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
la 13.6.16:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
la 13.6.18:00 Kivaa ja korkealta - Uuden Iloisen Teatterin uusin revyyPeacock-teatteri37
Ti 8.9.16:30 WINE FOR DUMMIES: RANSKAN VIINIT - SAMUIL ANGELOVRavintola Pastis83 (+15)
Ti 13.10.16:30 WINE FOR DUMMIES: RANSKAN VIINIT - SAMUIL ANGELOVRavintola Pastis83 (+15)
Ti 10.11.16:30 WINE FOR DUMMIES: RANSKAN VIINIT - SAMUIL ANGELOVRavintola Pastis83 (+15)