KEIKAT HELSINKI

KEIKAT HELSINKI

KEIKKAKALENTERI

lauantai 4.7.2015

la 4.7.12:00 Dashbone [Rokkia ja skatepunkkia] Espan lava 0
la 4.7.14-22 elephantasy14:45 Yakuzi Pato, 16:00 Jo’ Buddy meets Kinky Funkstone, 17:30 Bad Ass Brass Band, 19:00 Bombillaz (EST), 20:30 Buddha Surfers - Katuruokaa tapahtumassa tarjoilevat Tuk Tuk Travellers, Brasileira, Soul Mama’s Kitchen, Afaes sekä Hymy. Lisäksi sirkusta ja joogaa Alppipuisto, Helsinki 0
la 4.7.14:30 love sport [Helsinkiläistä lo-fi rockia] Espan lava 0
la 4.7.18-00 Fat Cat Skiffer Liuskaluoto 0
la 4.7. 18–04 Beatwave Festival: Samuli Kemppi (8 hour set), Antti Salonen, djs: Samuli Kemppi & Antti Salonen mbar
la 4.7.19:00 Summer Roots nites: tribute to Bob Marley - DJ M95Storyville Jazzklubi0
la 4.7.20:00 Sima, Kymppikerho On The Rocks7
la 4.7. 20-02 Korjaamon DJ-kesä: TUNTEELLA: MAGIC MANILLA, FORRESTERKorjaamo0
La 4.7.20-02 BACKSTAGE CLUB 30 V.: AIDOT BACKSTAGEN DJ:T Semifinal6
la 4.7.21:00 Jiri Nikkinen The Beatles Tribute Band Juttutupa 0
LA 4.7.21:00 STAY LOOSE! DJ'SBar Loose 5
la 4.7.21:00 Speakeasy: Electro Swing and New Jazz Bar Favela 0
la 4.7.21:00 Ollin' Stones Santa Fe 0
la 4.7.21:30 HELPPÅ Raffaellon terassi
la 4.7. 22:00 ProBaker - So 90s, The Band of Brothers Apollo Live Club 10
LA 4.7.22:00 La Beautè: terrazzo y club, Anselmi Kuusisto (Fiilis,Deeptroit,Escape), Jay Mellin (Screen, Hype), Sakke (Black Rock, Kontact tracks)LeBonk0
la 4.7. 22-04 Pianomies, DJs Didier & Nada Kuudes linja 0/9
la 4.7.22:00 Summer Roots nites: tribute to Bob Marley - INI Vybez live bandStoryville Jazzklubi10
la 4.7.22:00 Club Monte Carlo Kaivohuone10
la 4.7.22:00 C-beelainen Aussie Bar
la 4.7.22:30 the johns Molly Malone's0
la 4.7.23:00 Jimmy ColaRymy-Eetu 5
la 4.7. 23:30 Rockdisco - DJ Bone Daddy On The Rocks0
la 4.7.23:30 Tavastian lauantaidisko: Harvest & Marko MakeloveTavastia-klubi 6
la 4.7. jo' Buddy meets kinky funkstone, whitel knuckles trio, dj frankly jo' Lepakkomies 8
LA 4.7. NGUZUNGUZU Kaiku
la 4.7. KAMMARISSA: MATHEUW & KEISKA Kaiku 0
la 4.7. John-Peter Lemström Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
la 4.7. S. Mäkelä & T.Sarkkinen M/S Finlandia, Eckerö Line


sunnuntai 5.7.2015

su 5.7.17:00 Summer Roots nites: tribute to Bob Marley - INI Vybez live bandStoryville Jazzklubi10
su 5.7. 18–02 Tings: dj: Klaus Wing mbar
su 5.7.18:00 4th of july 2015 Kaivohuone10
SU 5.7.20-24 NAULAAMO-KLUBI: JAMITBar Loose 0
SU 5.7.21:00 DJ MISS BAUERBar Loose 0
su 5.7.22:30 the johns Molly Malone's0
su 5.7. S. Mäkelä & T.Sarkkinen M/S Finlandia, Eckerö Line
Su 5.7. Sami Pöyhönen Trio M/S Finlandia, Eckerö Line


maanantai 6.7.2015

ma 6.7. 19–02 mbar LAVATANSSIT: djs: Jallu Riviera & Mikko Mattlar mbar
ma 6.7.19:00 Terrace: Olli Ahvenlahti & Pentti MutikainenStoryville Jazzklubi0
ma 6.7.21-04 Iskelmäkesä: DJt Timo Santala, Hermanni Peltola, Harri Hertell, Aleksi Jyrälä, Jukka-Pekka Tolvanen & Matilda MelaLeBonk0
ma 6.7.21:00 Jones Bros Santa Fe 0
ma 6.7.21:30 KAUKO RÖYHKÄ Raffaellon terassi
ma 6.7.22:30 Blind Vinyl Molly Malone's0
ma 6.7. Jayho M/S Finlandia, Eckerö Line


tiistai 7.7.2015

ti 7.7.19:00 Terrace: Lady & the Piano - Saara MetsbergStoryville Jazzklubi0
ti 7.7.19:00 UMO juhlii: Bluesin sukukokous Espan lava 0
ti 7.7. 19–02 Wadap! LIVE showtime 21:00! LIVE: Paperi T, dj: Nada mbar
ti 7.7.21:00 MR C Santa Fe 0
TI 7.7.21:00 KATRIINAMIESKLUBI: KARI TAPIIRI, HEIKKI JA SUVI, IMPROSISKOT, J. PERÄLÄINEN, KATRIINAMIES SEKÄ ULTIMAATTINEN OPEN-MICBar Loose 0
ti 7.7.21:30 BANANA BAND Raffaellon terassi 0
ti 7.7.22:30 Blind Vinyl Molly Malone's0
ti 7.7. Jayho M/S Finlandia, Eckerö Line


keskiviikko 8.7.2015

ke 8.7.16:30 Coffee At My Place Espan lava 0
ke 8.7.18-00 Klubi 77 Skiffer Liuskaluoto 0
ke 8.7. 19–02 Sabor: Cocotaxi, djs: Jokakeli & Melodinho mbar
ke 8.7.19:00 Another Castle [Helsingin nörtein naiskuoro - musiikkia toisista maailmoista] Espan lava 0
ke 8.7.19:00 Terrace: Daniel GergovStoryville Jazzklubi0
ke 8.7. 20:00 Comedy on the Rocks On The Rocks5
ke 8.7.20:00 Flesh Roxon Base Bar
ke 8.7.20:00 Kattokeskiviikot dj:tLeBonk0
ke 8.7.20:00 Basshunter Kaivohuone7
KE 8.7.20:00 Tornin kesäpiha: DJ TUOMARI: PASS THE BEAT O'Malley's 0
ke 8.7.20-01 Kultalevybileet: Teflon Brothers feat. Sahamies, Selecta AndorTavastia-klubi 12
KE 8.7.20:00 GEIR RÖNNING & MAX SCHULTZ Cafe Carusell 0
KE 8.7.21:00 HyväVille Plays 45'sBar Loose 0
ke 8.7.21:00 Kesäjazz: Tommi Varjola Quartet Juttutupa 0
ke 8.7.21-01Open Mic Nights Hard Rock Cafe 0
ke 8.7.21:00 FEELS, BIG WAVE RIDERS, NAPOLEON SAYS Elmun Baari 5
ke 8.7.21:00 Gebardi Santa Fe 0
ke 8.7.21:30 REMIX Raffaellon terassi 0
ke 8.7.22:00 Big Bad Bryn Aussie Bar
ke 8.7. 22:30 Open stage - Rocksin jamit On The Rocks0
ke 8.7.22:30 Blind Vinyl Molly Malone's0
ke 8.7.J.LINDROOS & DJ ALEKSI, KAMMARISSA: SKENIKSWEE Kaiku 0/5
ke 8.7. boss nasty, green light district Lepakkomies 6
ke 8.7.SEXYHELLE Siltanen
ke 8.7. Jayho M/S Finlandia, Eckerö Line


torstai 9.7.2015

to 9.7. 18:00 Rocksin terassilla: Sergei Vartiainen On The Rocks0
To 9.7.18:00 Ari Joki Bryggeri Helsinki 0
to 9.7.18-00 Dj Lexa Skiffer Liuskaluoto 0
To 9.7.18:00 Estradin tanssit: Saija Tuupanen Linnanmäki 0
to 9.7.19:00 Tribali - Maailmanmusiikin taituri Espan lava 0
to 9.7.19:00 Terrace: Daniel GergovStoryville Jazzklubi0
to 9.7. 19–02 100BPM: Vaaleet Housut, Aqustiikka & Pillipiiparit, OLPEKKALEV, djs: Olpek & HuuHaa mbar
to 9.7.20:00 Naurupanimo -stand up klubi: Ida Grönlund, isäntänä Joonatan Pitkänen Elmun Baari 7/10
to 9.7.20-01 Kesäjytä 015!: Jukka ja Jytämimmit, Joni Ekman & Koira, Jukka Nousiainen (soolo)Tavastia-klubi 14
to 9.7.21:00 Summer & the City Santa Fe 0
to 9.7.21:30 FLIPPER Raffaellon terassi 0
to 9.7.22:00 James Ladykille Lascelles Aussie Bar
TO 9.7.22:00 ILARILeBonk7
to 9.7.22:30 Blind Vinyl Molly Malone's0
to 9.7. kapea-hyväntekeväisyyskeikka: abnormi, uhrit, heikompi aines Lepakkomies 5
to 9.7.MOLLBERG, NIKO LIKAINEN & JUUSO TERVO Kaiku 6
to 9.7. Jayho M/S Finlandia, Eckerö Line


perjantai 10.7.2015

pe 10.7.14:00 Laivaston soittokunta Espan lava 0
pe 10.7. 17–22 Pikkulevyperjantai: djs: Mista Tibbz & VesaTheVice< mbar
pe 10.7.18:00 Jazz illallisristeily: Janne Maarala & Antti Sarpila Duo: Swing-klassikoita Benny Goodmanin hengessä Jazz illallisristeily: m/s Aava 59
pe 10.7.18-00 Horizontal Disco Skiffer Liuskaluoto 0
pe 10.7.18-22 Acoustic Fridays: Bryn Jones Molly Malone's0
Pe 10.7.18:00 Easy Bryggeri Helsinki 0
Pe 10.7.19:00 Luomustudio-klubi: POLAR MOTOR & Wedding Crashers Linnanmäki 0
pe 10.7.19-03 Palladium Nights! Argentine Tango Night - Show & Theme Milonga Casino Helsinki20
Pe 10.7. 20-04 TeräsbetoniTavastia-klubi 17
pe 10.7.20:00 JAZZ & DANCE: SAMI VALLIUS & A.TAKALO QUARTET Koko Jazz Club 15/10
pe 10.7. 20:00 Dusty Road, Neurose On The Rocks7
Pe 10.7.20-04 TERÄSBETONITavastia-klubi 17
pe 10.7.20:00 Mikko Rintanen Villi Väinö 0
pe 10.7.21:00 Catapultti Santa Fe 0
pe 10.7. 21:00 Sam's Comedy Club: Ida Grönlund, Jacke Björklund, Tommi Tuominen Apollo Live Club 20
pe 10.7.21:00 HuteraStoryville Jazzklubi10
Pe 10.7.21:30 STACHE, KINGS OF MOONSHINE Semifinal6
pe 10.7.21:30 SUNNY GROUP SIX Raffaellon terassi 0
pe 10.7. 22–04 High Hopes: djs: Apostoli, Leo Luxxxus, Nada, Dzei, Marc Fred mbar
PE 10.7.22:00 mIXXED: aRTISTIVIERAITA HUIPPUKLUBEISTALeBonk
pe 10.7. 22:00 The Matchmen Apollo Live Club 10
pe 10.7.22:00 Dj C-bee Aussie Bar
pe 10.7.22:00 Summer rush Kaivohuone8
pe 10.7. 22-04 KUUDES AISTI -KLUBI: Stereo 8000, Melting Hearts, DJs Erkko, Lene Kuudes linja 5/8
pe 10.7.22:30 Blind Vinyl Molly Malone's0
pe 10.7.23:00 Jimmy ColaRymy-Eetu 5
Pe 10.7.23.30-04 TAVASTIAN LASERMEHUTavastia-klubi 6
pe 10.7. 23:30 Rockdisco - DJ Bone Daddy On The Rocks0
PE 10.7.00:00 RED ELEVEN, LIMELIGHT SHOWDOWNBar Loose 7/9
pe 10.7. Dimangi Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
PE 10.7. MR. TIES, LIL TONY Kaiku 6/12
pe 10.7. lprhc countdown vol. 3: the pistones, nykyaika, tba Lepakkomies 8
pe 10.7.KAMMARISSA: BETTER THINGS TO DO Kaiku
pe 10.7. Jayho M/S Finlandia, Eckerö Line


lauantai 11.7.2015

La 11.7.14:00 Kolina-improvisaatioteatteri Linnanmäki 0
la 11.7.14:30 Timanttista groovea: Get Me Espan lava 0
la 11.7.15:00 Kalle Salosen terassiklubi: Kallen Salonen Band, Niko Ahvonen Elmun Baari 0
La 11.7.16:00 Kolina-improvisaatioteatteri Linnanmäki 0
La 11.7.17:00 Kolina-improvisaatioteatteri Linnanmäki 0
la 11.7.18-00 Luoto: Ender, Jaakko Kestilä Skiffer Liuskaluoto 0
la 11.7. 18–04 Affair: djs: Oded Peled, Ossios, Sebastian Holm, Tomi K., Justus mbar
La 11.7.19:30 Frim Fram Quartet Sture Jazz Bar 0
La 11.7.20-04 OLAVI UUSIVIRTATavastia-klubi 17
La 11.7. 20-02 Korjaamon DJ-kesä: Matheuw & 111XKorjaamo0
La 11.7.20-02 TUTU, HELLÄ HERMANNI & KYLMÄT VÄREET Semifinal7
la 11.7. 20:00 Pää kii On The Rocks12
la 11.7.21:00 GHETTOBLUES: LAURI ANKERMAN & the ANKERMEN Juttutupa 0
LA 11.7.21:00 CLUB GIRLS & BOYSBar Loose 5
LA 11.7.21:00 FOR TOMORROW, END OF AUGUSTBar Loose 5
la 11.7.21:00 Pekka Helin HipstersStoryville Jazzklubi10
la 11.7.21:00 Ilkka Esselström band Santa Fe 0
la 11.7.21:30 GIZY & GROOVE COMPANY Raffaellon terassi 0
la 11.7.22:00 Club Monte Carlo Kaivohuone10
la 11.7.22:00 Dj Ila Aussie Bar
LA 11.7.22:00 La BeautèLeBonk
la 11.7. 22:00 The Matchmen Apollo Live Club 10
la 11.7. 22-04 SOUNDS LIKE KOTIBILEET: DJs Jaffa & Stig-1, special guests Kuudes linja 6
la 11.7.22:30 Blind Vinyl Molly Malone's0
la 11.7.23:00 RoPopCopRymy-Eetu 5
la 11.7.23:30 Tavastian lauantaidisko: Mini & Skenikswee, Semifinalissa DJs Avalon & Lady Sannox (Club Anvil)Tavastia-klubi 6
la 11.7.Bongo Rock feat. Daniel Savio Siltanen
la 11.7. spiralism, polanski, jupiter Lepakkomies 5
LA 11.7.HINODE: (MATTEO CHISARI & MARIO RESTA) TREVOR DEEP JR. KAMMARISSA: AIS-T Kaiku 5/9
la 11.7. Dimangi Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
la 11.7. Jayho M/S Finlandia, Eckerö Line


sunnuntai 12.7.2015

su 12.7.17:00 Storyvillen Puistopiknik: DJ Von KoffStoryville Jazzklubi0
su 12.7. 18–02 Afro Sunday: djs: Emil, X-Ray, Hermanni, Good Blood mbar
SU 12.7.21:00 DJ MIKA JÄRVINENBar Loose 0
su 12.7.22:30 Blind Vinyl Molly Malone's0
su 12.7. Jayho M/S Finlandia, Eckerö Line
Su 12.7. Eliina Mäkiranta Duo M/S Finlandia, Eckerö Line


ma 13.7.19:00 Terrace: Olli Ahvenlahti & Pentti MutikainenStoryville Jazzklubi0
Ma 13.7. Paratiisi Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
ma 13.7.21:30 VIRVE ROSTI Raffaellon terassi 0
ma 13.7.19:00 Terrace: Olli Ahvenlahti & Pentti MutikainenStoryville Jazzklubi0
ma 13.7.21-04 Iskelmäkesä: DJt Timo Santala, Hermanni Peltola, Harri Hertell, Aleksi Jyrälä, Jukka-Pekka Tolvanen & Matilda MelaLeBonk0
ma 13.7. 20–02 Extra Version: dj: Dobleonada mbar
ma 13.7.22:30 No Recession Molly Malone's0
ma 13.7.21:00 Groove President Santa Fe 0
ti 14.7.21:00 Millie Jean Trio Santa Fe 0
ti 14.7.22:30 No Recession Molly Malone's0
ti 14.7. 19–02 Acoustic Tuesday: 20:00 Tragic Van, djs: Iku & Eppu mbar
ti 14.7.19:00 Terrace: Lady & the Piano - Lili LambertStoryville Jazzklubi0
ti 14.7.21:30 JAAKKO LAITINEN & VÄÄRÄ RAHA Raffaellon terassi 0
ti 14.7.19:00 Aino Venna – Tin Roof Agricola-klubi 15-20
ti 14.7.19:00 Aino Venna – Tin Roof Agricola-klubi 15-20
ti 14.7. Paratiisi Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
ti 14.7.16:30 Commotion Band [Juurevaa rockia] Espan lava 0
ti 14.7.19:00 Iron Country Sisters [Kolmen sisaruksen roots-yhtye] Espan lava 0
ke 15.7.20-01 Likanen Etelä, Mikidi & Gaiaf, Selecta AndorTavastia-klubi 12
ke 15.7.19:00 Terrace: Lasse HirviStoryville Jazzklubi0
ke 15.7.SEXYHELLE Siltanen
KE 15.7.22:00 SOFA, VanillaLeBonk6
KE 15.7.22:00 SOFA, VanillaLeBonk6
ke 15.7.20:00 Kattokeskiviikot dj:tLeBonk0
ke 15.7.21:00 Kesäjazz: Northriver Band feat. Joonatan Rautio Juttutupa 0
ke 15.7.21-01Open Mic Nights Hard Rock Cafe 0
ke 15.7.16:30 Trio Bordelestino Espan lava 0
ke 15.7. Paratiisi Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
KE 15.7.20:00 TEEMU VIINIKAINEN Cafe Carusell 0
ke 15.7.20:00 Tornin kesäpiha: DR MAX & THE MOONSHINE O'Malley's 0
ke 15.7.18:00 Improklubi Hepuli Teerenpeli Kamppi0
ke 15.7.20:00 ANTHONY DAWOUD akustinen Base Bar
ke 15.7.19:00 Uutta suomirokkia: Sielurisat
Espan lava 0
ke 15.7.18:00 ISLAND JAM HELSINKI: STEP’IN SOUND, CEEJAY Elmun Baari 0
ke 15.7.21:30 JERRY B Raffaellon terassi 0
Ke 15.7.21:00 BYE MANDU, URSUS FACTORY Semifinal6
ke 15.7.18-00 Lifemood: Dj Tapio K Skiffer Liuskaluoto 0
KE 15.7.19:00 RADIO HELSINGIN KESÄKLUBI: VILLE LEINONEN & DJ TOKELABar Loose 0
KE 15.7.21:00 DJ IIROBar Loose 0
KE 15.7.21:00 KOMETA, BAXTER STOCKMAN, BOMBEARBar Loose 5
ke 15.7.DJ ALEKSI, KAMMARISSA: SKENIKSWEE Kaiku 0/5
ke 15.7.22:00 kesäkeskiviikot Kaivohuone7
ke 15.7. madred, excuse, the killing art of disobedience Lepakkomies 4
ke 15.7. 19–02 Pitkä Kuuma Kesä: Sea Change (NOR), djs: Harvest & Pitkä Kuuma Kesä dj's mbar
ke 15.7.22:30 No Recession Molly Malone's0
ke 15.7.21:00 Jiri Nikkinen Trio Santa Fe 0
to 16.7.19:00 Romu Jazz: Jorma Tapio & Kaski: Jorma Tapio (sax, flute), Ville Rauhala (bass) & Simo Laihonen (dr) kulttuuritroolari Illusia 0
to 16.7.21:00 Ollin' Stones Santa Fe 0
to 16.7.22:30 No Recession Molly Malone's0
to 16.7. 19–02 Sub Root: dj: Mikael mbar
to 16.7. sata kaskelottia, burweed, pohjoinen Lepakkomies 6
to 16.7.22:00 Sanni Kaivohuone15
to 16.7.ROBERTO RODRIGUEZ, HEIKKA RISSANEN & SUSANNA NUUTINEN Kaiku 6
TO 16.7.21:00 DJ MIKA JÄRVINENBar Loose 0
to 16.7.18-00 Dj Spoogy Skiffer Liuskaluoto 0
To 16.7.20-01 JONATHAN WILSON (USA)Tavastia-klubi 26
to 16.7.19:00 Terrace: Esa Katajavuori DuoStoryville Jazzklubi0
To 16.7.21:00 LAKE JONS, KARINA Semifinal6
to 16.7.21:30 BILETTI Raffaellon terassi 0
to 16.7.19:00 PINGISKLUBI: REINO NORDIN DJ-SET Elmun Baari 0
to 16.7.19:00 Koko kesä Kalliossa: Kauko Röyhkä Koko Jazz Club 20/25
to 16.7.21:00 Endless SummerLeBonk0
to 16.7. 20:00 Wöyh! On The Rocks15
To 16.7.18:00 Pan Salmenhaara Bryggeri Helsinki 0
to 16.7.22:00 Gentle George Rigby Aussie Bar
to 16.7. Paratiisi Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 17.7.18:00 Jazz illallisristeily: Janne Maarala & Ira Kaspi Duo: Kultaiset jazz-ikivihreät Jazz illallisristeily: m/s Aava 59
pe 17.7.18-22 Acoustic Fridays: Jassi Lovecat & Ben Granfelt Molly Malone's0
pe 17.7. 22-04 KUUDES AISTI -KLUBI: Bensiini, Atom Mouth Gimlies, DJs Harvest, Suavester Kuudes linja 5/8
pe 17.7. Paratiisi Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 17.7.22:00 Dj Ila Aussie Bar
Pe 17.7.18:00 Pietarin Spektaakkeli Bryggeri Helsinki 0
pe 17.7. 21:00 Keinuva lahna On The Rocks14
pe 17.7.23:00 Club ParadiseLeBonk7
pe 17.7.21:00 KLUBI77 Elmun Baari 0
pe 17.7.20:00 Secret Comedy Club Base Bar
PE 17.7. SASSE Kaiku
pe 17.7. 20:00 Stand up Finlandia - kesäkiertue: Sami Hedberg, Pete Kosonen, Jape Grönroos, Tommi Mujunen, Joni Koivuniemi, Zaani ja Rudi Rok Apollo Live Club 22
pe 17.7. 22:00 ProBaker - So 90s Apollo Live Club 10
pe 17.7.21:30 BLASTER Raffaellon terassi 0
pe 17.7.23:00 Brand New ClassicsRymy-Eetu 5
Pe 17.7.22:30WORTH THE PAIN (23:15), STILL BEATING (22:30)... Semifinal7
pe 17.7.18-00 Dj Sammy Skiffer Liuskaluoto 0
pe 17.7.14:00 Puolustusvoimien varusmiessoittokunta - MIL-Espa konsertti Espan lava 0
pe 17.7.22:00 Summer rush Kaivohuone8
pe 17.7. jytinää & texasii (vekku 35 v.): fleshpress, kovaa rasvaa, forca macbra, ride for revenge, dj's slugpace & transylvanian Lepakkomies 8
pe 17.7. 18–02 Viidakkotarina: Joni & Ukko presents, LIVE: Lubo-Mir, djs: Joni & Ukko, Castletics, Blak & Dekkers mbar
pe 17.7. 23:59–04 Freak Time: djs: Farré Boussir & Jouko Perttula mbar
pe 17.7.22:30 No Recession Molly Malone's0
pe 17.7.21:00 Summer & the City Santa Fe 0
pe 17.7.21:00 Stronghold feat. Neil BerrymenStoryville Jazzklubi10
pe 17.7.20-02 Green Light District, WendsTavastia-klubi 10
la 18.7.23:30 Tavastian lauantaidisko: Erkko & Johannes Kostaja, Semifinalissa Shark Boys Die Hard DJsTavastia-klubi 6
la 18.7.21:00 Ina Forsman with Helge Tallqvist BandStoryville Jazzklubi10
la 18.7.21:00 Undercover Santa Fe 0
la 18.7.22:30 No Recession Molly Malone's0
la 18.7. 18–22 Cafe del Raum Sessions: djs: Sam Lainio & Juicy Boy mbar
la 18.7. 22–04 Starboard: All Vinyl Night, dj: Hemo djs mbar
LA 18.7.22:00 La BeautèLeBonk
La 18.7. 20-02 Korjaamon DJ-kesä: ForresterKorjaamo0
la 18.7.22:00 Club Monte Carlo Kaivohuone10
la 18.7.21:00 GHETTOBLUES: PAN SALMENHAARA, DJ IGOR Juttutupa 0
la 18.7.14:00 Yhteislaulua: Matti Pasanen, Klaus Pennanen ja Esa Aapro Espan lava 0
la 18.7.22:00 Dj Cbee Aussie Bar
la 18.7.18-00 Luoto: Oded Peled, Denzel, Dj Aleksi Skiffer Liuskaluoto 0
La 18.7.21:00 TIA MARIA + TBA Semifinal6
la 18.7.23:00 Kimmo Härmä & The CowboysRymy-Eetu 5
la 18.7.21:30 JAYHO Raffaellon terassi 0
la 18.7. 20:00 Dog Days Revolution plays AC/DC, Override On The Rocks7
la 18.7. 22:00 ProBaker - So 90s Apollo Live Club 10
LA 18.7.21:00 MELTDOWN WANKERS, SMOKING CROCODILESBar Loose 5
LA 18.7.21:00 BIG SHAKE DJ'SBar Loose 5
la 18.7. Paratiisi Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
la 18.7.ANTTI SALONEN, KATERINA & JUHO KUSTI, KAMMARISSA: BEARS ON BOARD 5: CHRIS CAMPLIN, MR.A & JANNE X Kaiku 5/9
la 18.7. 23:30 Rockdisco - dj Ricky Wild On The Rocks0
su 19.7.17:00 Storyvillen Puistopiknik: DJ Von KoffStoryville Jazzklubi0
su 19.7. Paratiisi Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
SU 19.7.21:00 DJ RETUPERÄLÄBar Loose 0
su 19.7. 20–02 Sound of Magic: djs: Denzel & Miia Magia mbar
su 19.7.22:30 No Recession Molly Malone's0
ma 20.7.22:30 Musical Molly Malone's0
ma 20.7. 19–02 mbar LAVATANSSIT: djs: Turun Säkki, Keravan Kolli, Mikko Mattlar mbar
ma 20.7.21:30 SAMI PITKÄMÖ Raffaellon terassi 0
ma 20.7.19:00 Terrace: Riitta Paakki & Pentti MutikainenStoryville Jazzklubi0
ma 20.7.16:30 PowerBrass Girls Espan lava 0
ma 20.7.21-04 Iskelmäkesä: DJt Timo Santala, Hermanni Peltola, Harri Hertell, Aleksi Jyrälä, Jukka-Pekka Tolvanen & Matilda MelaLeBonk0
ma 20.7.21:00 Gebardi Santa Fe 0
ti 21.7.21:00 Pepe Willberg Trio Santa Fe 0
ti 21.7.19:00 Ironwire [Elävää musiikkia 60-luvun henkeen] Espan lava 0
ti 21.7.19:00 Terrace: Lady & the Piano - Tessa VirtaStoryville Jazzklubi0
ti 21.7.21:30 JOKU PAIKALLINEN BÄNDI Raffaellon terassi 0
ti 21.7. Nicklas Grönholm & Olli Leppänen M/S Finlandia, Eckerö Line
ti 21.7. 19–02 We Jazz: with Espiritu Libre: Verneri Pohjola X Tatu Rönkkö, dj: We Jazz djs mbar
ti 21.7.22:30 Musical Molly Malone's0
ke 22.7.SEXYHELLE Siltanen
ke 22.7.22:30 Musical Molly Malone's0
ke 22.7. 19–02 Zoukous: Kaveri Special, djs: Markus-Setä & Fredrik Lavik mbar
ke 22.7.20:00 Kattokeskiviikot dj:tLeBonk0
ke 22.7.22:00 kesäkeskiviikot Kaivohuone7
ke 22.7.J.LINDROOS & DJ ALEKSI, KAMMARISSA: MIESTEN KERHO Kaiku 5/0
ke 22.7.21:00 Kesäjazz: Ruokangas - Hako-Rita Duo Juttutupa 0
ke 22.7.21-01Open Mic Nights Hard Rock Cafe 0
ke 22.7. Nicklas Grönholm & Olli Leppänen M/S Finlandia, Eckerö Line
KE 22.7.20:00 Tornin kesäpiha: DJ TUOMARI O'Malley's 0
ke 22.7.19:00 SALLAD BAND Vltava0
ke 22.7.19:00 Terrace: Nat NewbornStoryville Jazzklubi0
ke 22.7.20:00 ANTHONY DAWOUD akustinen Base Bar
ke 22.7.16:30 Fusion Latina Espan lava 0
ke 22.7.19:00 Mimie Moore Espan lava 0
ke 22.7.16:30 Fusion Latina Espan lava 0
ke 22.7.19:00 Mimie Moore Espan lava 0
ke 22.7.21:30 HEARTBEAT Raffaellon terassi 0
Ke 22.7.21:00 COLORBLUE, FEELS Semifinal6
KE 22.7.20:00 HEINI IKONEN & JEPA LAMBERT Cafe Carusell 0
ke 22.7.18-00 Club Cabin Skiffer Liuskaluoto 0
ke 22.7. artur u & the new city limits, typeface, kopolompolo Lepakkomies 5
ke 22.7. 20:00 Comedy on the Rocks On The Rocks5
ke 22.7.22:30 Open stage - Rocksin jamit On The Rocks0
ke 22.7.21:00 Plan B Santa Fe 0
to 23.7.21:00 Shava Santa Fe 0
to 23.7. 18:00 Rocksin terassilla: Helo On The Rocks0
to 23.7.20:00 Nefer Nefer, Beetlehem On The Rocks7
to 23.7. puntala warm-up: mustang (jpn), the war goes on (dk), las otras (esp), creepy crawlie Lepakkomies 7
to 23.7.18-00 Dj Lexa Skiffer Liuskaluoto 0
TO 23.7.21:00 DJ MIKA JÄRVINENBar Loose 0
To 23.7.18:00 Maria Andersson & Fintage orkesteri Bryggeri Helsinki 0
To 23.7.20-01 UNAJA (22:00), HOHKA (21:00) Semifinal6
to 23.7.21:30 GROOVING HIGH ALLSTARS Raffaellon terassi 0
to 23.7.20:00 Naurupanimo -stand up klubi: Robert Pettersson, emäntänä Kaisa Pylkkänen Elmun Baari 7/10
To 23.7.21:00 Bryn Jones (UK) Dubliner 0
to 23.7.19:00 Rissanen/Lehtonen Quartet feat. Dave Liebman (USA) Koko Jazz Club 20/25
to 23.7. Nicklas Grönholm & Olli Leppänen M/S Finlandia, Eckerö Line
TO 23.7.21:00 Latin BeatLeBonk0
to 23.7. 19–02 Thursday Jr.: R&T Jam Band, djs: TJK3 & TyTTi mbar
to 23.7.22:30 Musical Molly Malone's0
to 23.7.19:00 Terrace: Jani UhleniusStoryville Jazzklubi0
pe 24.7.20-04 The ValkyriansTavastia-klubi 12
pe 24.7.18:00 Jazz illallisristeily: Janne Maarala & Joonatan Rautio Duo: Duke Ellingtonin ja Billy Strayhornin musiikkia Jazz illallisristeily: m/s Aava 59
La 24.7.19:30 Helena Lindgren ja Olle Ekman trio Sture Jazz Bar 0
pe 24.7.21:00 Tomi Leino Blues BandStoryville Jazzklubi10
pe 24.7.22:30 Musical Molly Malone's0
pe 24.7.18-22 Acoustic Fridays: Gary Law Molly Malone's0
pe 24.7. 18–02 Ruff Cut: djs: Smok, Esgrove, Cool L mbar
pe 24.7. 23:30–04 Sprait!SHIFT, djs: Kaiu, Sakura, Bobby Speed mbar
PE 24.7.22:00 MIXXEDLeBonk
pe 24.7. 22-04 KUUDES AISTI -KLUBI: Love Cult (RU), Femme En Fourrure, DJs Erkko, Niko Likainen Kuudes linja 5/8
pe 24.7. Nicklas Grönholm & Olli Leppänen M/S Finlandia, Eckerö Line
Pe 24.7.23.30-04 TAVASTIAN LASERMEHUTavastia-klubi 6
pe 24.7.20:00 NESTORIN HÄÄT 2015: STAM1NA, ANAL THUNDER Nosturi 21/23
pe 24.7.19:00 Koko kesä Kalliossa: Susanna Haavisto Koko Jazz Club 20/25
pe 24.7. 21:00 Sam's Comedy Club: Tomi Walamies, Rich Lyons, Mikko Vaismaa Apollo Live Club 20
pe 24.7. 22:00 Cassius Clay Apollo Live Club 10
pe 24.7.SUMMER SOUND FESTIVAL The Circus
PE 24.7. WILLIE BURNS Kaiku 6/12
pe 24.7. 20:00 Constables, Tallinn Daggers (EST), Resovolt On The Rocks7
pe 24.7.21:30 TISKIKONE Raffaellon terassi 0
pe 24.7.23:00 Brand New ClassicsRymy-Eetu 5
pe 24.7.Summer Sound Festival 2015 Elektronisen musiikin festivaali HelsingissäUseita tapahtumapaikkoja
pe 24.7.20:00 walka Villi Väinö 0
pe 24.7.18-00 Sun Vibes x Island Edition: Alisa Hirvonen Skiffer Liuskaluoto 0
pe 24.7. syvän räpit vol. 666: pl oldskool, koillisen kerma, scure ja a-puoli, tazmanian tate & kamikaze keetu Lepakkomies 10
pe 24.7.21:00 Groove President Santa Fe 0
Pe 24.7.20-02 DRIFTERS' COLLECTIVE... Semifinal8
La 25.7.14-22 Vadelma Fest 2015: dave lindholm, katja and them aint saints, yrjänä sauros & teho majamäki, debbiefox, mofo, rytque, sekret teknik, wasel & the weasels, helsinki poetry connection, kuvajainen Alppipuisto0
La 25.7.21:30 CRAWLOUT, RANTER Semifinal6
la 25.7.21:00 MR C Santa Fe 0
la 25.7. 3rd rail music presents: jointti, sairas t, painajainen Lepakkomies 6
LA 25.7.22:00 La BeautèLeBonk
La 25.7. 20-02 Korjaamon DJ-kesä: Sonny T & Edu KehäkettunenKorjaamo0
la 25.7.18-00 Luoto: Sushius Skiffer Liuskaluoto 0
la 25.7.Summer Sound Festival 2015 Elektronisen musiikin festivaali HelsingissäUseita tapahtumapaikkoja
la 25.7.23:00 CoverdriveRymy-Eetu 5
la 25.7.21:30 HELPPÅ Raffaellon terassi 0
la 25.7. 20:00 Andy McCoy & Nicky Rothen Acoustic Tour On The Rocks15
LA 25.7. PALMS TRAX Kaiku
la 25.7.19-03 Palladium Nights! Palladium Salsa Night - 25.7. - Feat. Julio Romero y Su Orchestra Casino Helsinki20
la 25.7. 22:00 Cassius Clay Apollo Live Club 10
la 25.7.SUMMER SOUND FESTIVAL The Circus
LA 25.7.21:00 HUKKA JA MAMA, SYSKOFRENIABar Loose 5/7
LA 25.7.21:00 TANSSI TAI KUOLE DJ'SBar Loose 5
la 25.7. Nicklas Grönholm & Olli Leppänen M/S Finlandia, Eckerö Line
la 25.7. 18–22 Blueprint: djs: Mika Ketu & Indigo mbar
la 25.7. 22–04 Double Drop: djs: Oscar, St. Laurent, Wispy mbar
la 25.7.22:30 Musical Molly Malone's0
la 25.7. 23:30 Rockdisco - dj Nestori On The Rocks0
la 25.7.19:00 Jaska Harjula DuoStoryville Jazzklubi0
su 26.7.17:00 Storyvillen Puistopiknik: Calvin Girls DJ´sStoryville Jazzklubi0
su 26.7.22:30 Musical Molly Malone's0
su 26.7. 14–02 Summer Sound Festival mbar
su 26.7. Nicklas Grönholm & Olli Leppänen M/S Finlandia, Eckerö Line
su 26.7.12-22 : Asa & Band, Yona, Hopeajärvi, Hermanni Turkki, Jan Helsing (EST), Päistikka, Dimjami, Ulla Kolla Alppipuisto0
SU 26.7.21:00 DJ MISS BAUERBar Loose 0
su 26.7.SUMMER SOUND FESTIVAL The Circus
Su 26.7. Tuomas Metsberg & Emilia Heinonen M/S Finlandia, Eckerö Line
su 26.7. darko (uk), jaakko & jay, one hidden frame, flippipuisto Lepakkomies 6
ma 27.7. Tepa Lukkarinen Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
Ma 27.7.16:00 Jazz-Espa 2015: 16:00 Nordic Trinity Espan lava 0
Ma 27.7.17:00 Jazz-Espa 2015: 17:00 Head To Head – Eskola meets Pohjola Espan lava 0
ma 27.7.21:30 NICKLAS GRÖNHOLM DUO Raffaellon terassi 0
ma 27.7.19:00 Terrace: Riitta Paakki & Pentti MutikainenStoryville Jazzklubi0
ma 27.7.21-04 Iskelmäkesä: DJt Timo Santala, Hermanni Peltola, Harri Hertell, Aleksi Jyrälä, Jukka-Pekka Tolvanen & Matilda MelaLeBonk0
ma 27.7. 20–02 Extra Version: dj: Dobleonada mbar
ma 27.7.21:00 Jones Bros Santa Fe 0
ti 28.7.21:00 Käsityöläiset Santa Fe 0
ti 28.7. 20:00 Acoustic Tuesday: Aino Venna, djs: Iku & Eppu mbar
ti 28.7.19:00 Terrace: Lady & the Piano - Anna InginmaaStoryville Jazzklubi0
ti 28.7.21:30 BANANA BAND Raffaellon terassi 0
Ti 28.7.16:00 Jazz-Espa 2015: 16:00 Aura Flow Espan lava 0
Ti 28.7.17:00 Jazz-Espa 2015: 17:00 Martti Vesala Soundpost Quintet Espan lava 0
ti 28.7.20:00 Anders von Hofsten & Jukka Perko Cafe Carusell 0
ti 28.7. Tepa Lukkarinen Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
Ke 29.7.21:00 VERSUS AFFECT, WATERY Semifinal6
ke 29.7.20:00 Kattokeskiviikot dj:tLeBonk0
ke 29.7.21:00 Kesäjazz: Jonas Rönnqvist Quartet Juttutupa 0
ke 29.7.21-01Open Mic Nights Hard Rock Cafe 0
ke 29.7. Tepa Lukkarinen Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
ke 29.7.20:00 Carusel Allstars & Osmo Ikonen Cafe Carusell 0
ke 29.7.20:00 Tornin kesäpiha: JIMMIE LAWSON O'Malley's 0
ke 29.7.18:00 Improklubi Hepuli Teerenpeli Kamppi0
ke 29.7.19:00 Terrace: Douglas PashleyStoryville Jazzklubi0
ke 29.7.20:00 ANTHONY DAWOUD akustinen Base Bar
ke 29.7.19:00 Joonas Widenius Soolo Agricola-klubi 15-20
ke 29.7.19:00 Lenny Pickett: Dance Music for Borneo Horns Koko Jazz Club 10/15
Ke 29.7.16:00 Jazz-Espa 2015: 16:00 Teemu Åkerblom Quartet Espan lava 0
Ke 29.7.17:00 Jazz-Espa 2015: 17:00 In The Spirit Of Strayhorn Espan lava 0
ke 29.7.18:00 ISLAND JAM HELSINKI: BLACK BEAR SOUND, CEEJAY Elmun Baari 0
ke 29.7.21:30 CHAPTER 11 Raffaellon terassi 0
ke 29.7.18-00 Horizontal Disco: Dj Yotto Skiffer Liuskaluoto 0
KE 29.7.21:00 DJ IIROBar Loose 0
ke 29.7.J.LINDROOS & DJ ALEKSI, KAMMARISSA: NOAH KIN, OTTOPETTERI & SKENIKSWE Kaiku 0/5
ke 29.7. will over matter, abyssion, kuilu, rienaus Lepakkomies 3
ke 29.7. 19–02 Nature: djs: Shoulderpipe & Lemppari mbar
ke 29.7. 20:00 Comedy on the Rocks On The Rocks5
ke 29.7. 22:30 Open stage - Rocksin jamit On The Rocks0
ke 29.7.21:00 Catapultti Santa Fe 0
ke 29.7.SEXYHELLE Siltanen
to 30.7.19:00 Romu Jazz: Teemu Åkerblom (bass), Max Zenger (sax) kulttuuritroolari Illusia 0
to 30.7.19:00 Terrace: GimerStoryville Jazzklubi0
to 30.7.Peitettyjen Silmien Seura Siltanen
to 30.7.21:00 Playa Santa Fe 0
to 30.7. 23:30 Rockdisco - dj mikke On The Rocks0
to 30.7. 19–02 the Wave: djs: Nick K, Dpsoul, Kimbo Man mbar
to 30.7. ikivirhe, pelkotila, naava Lepakkomies 4
to 30.7.EMMA VALTONEN, JAAKKO KESTILÄ & LAURI SOINI Kaiku 6
TO 30.7.21:00 DJ LORD FATTYBar Loose 0
to 30.7.20:00 Carusel Allstars & Sami Saari Cafe Carusell 0
TO 30.7.21:00 DESCENTS, DISCOVERY ONEBar Loose 5
to 30.7.18-00 Dj Lexa Skiffer Liuskaluoto 0
To 30.7.18:00 Bryn Jones Bryggeri Helsinki 0
to 30.7.21:30 JIMMY COLA Raffaellon terassi 0
to 30.7.21:00 VILD-KLUBI: JAAKKO AUKUSTI, VALTER VIN Elmun Baari 6
To 30.7.16:00 Jazz-Espa 2015: 16:00 Jussi Fredriksson Trio Espan lava 0
To 30.7.17:00 Jazz-Espa 2015: 17:00 1 + 2 + 3 + 5 = 4 Espan lava 0
to 30.7.19:00 Koko kesä Kalliossa: Arja Saijonmaa Koko Jazz Club 20/25
to 30.7.21:00 Endless SummerLeBonk0
To 30.7.20-01 SIR ELWOOD DUOTavastia-klubi 16
to 30.7. Inkvisitor + I/O Bar Bäkkäri 3
to 30.7. Tepa Lukkarinen Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 31.7.18:00 Jazz illallisristeily: Janne Maarala & Sami Saari Duo: Tribuutti Nat King Colelle Jazz illallisristeily: m/s Aava 59
pe 31.7.Ender Siltanen
pe 31.7.22:00 Anssi Känsälä Band Santa Fe 0
pe 31.7.18-22 Acoustic Fridays: Colin Keegan Molly Malone's0
pe 31.7. 22-04 KUUDES AISTI -KLUBI: Pintandwefall, I Was a Teenage Satan Worshipper, DJs Särmä, Harvest Kuudes linja 5/8
pe 31.7. Tepa Lukkarinen Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
PE 31.7.21:00 SVART NIGHT #11: DEMILICH, CULT OF ENDTIMEBar Loose 8/10
pe 31.7.20:00 I love Bruno Mars Cafe Carusell 0
PE 31.7.21:00 DJ IIROBar Loose 5
pe 31.7.18-00 ITALODISCO Skiffer Liuskaluoto 0
Pe 31.7.20-04 UHRIJUHLATavastia-klubi 14
Pe 31.7.20-02 BLUE EYED SONS (23:00), HAVIER BY THEM (22:00) Semifinal6
pe 31.7.21:30 HYVÄBÄNDI Raffaellon terassi 0
pe 31.7. 20:00 Pimeys, StayRats On The Rocks12
pe 31.7.20:00 SCANDINAVIAN MUSIC GROUP Nosturi 19/21
pe 31.7.22:00 Future HouseLeBonk6
Pe 31.7.16:00 Jazz-Espa 2015: 16:00 Adele Sauros Quartet Espan lava 0
Pe 31.7.17:00 Jazz-Espa 2015: 17:00 Aleksi Ranta Group Espan lava 0
pe 31.7. 20:00 Stand up Finlandia -kesäkiertue: Sami Hedberg, Pete Kosonen, Jape Grönroos, Tommi Mujunen, Joni Koivuniemi, Zaani ja Rudi Rok Apollo Live Club 22
pe 31.7. 22:00 De Sotos Apollo Live Club 10
PE 31.7. VERONICA VASICKA Kaiku
pe 31.7.23:00 Über AberRymy-Eetu 5
pe 31.7.20:00 Terrace: Dixie Jamboree @ Storyville: 20:00 Alvi's Dixie Stompers, 21:15 Stockholm Stompers (SWE)Storyville Jazzklubi0
pe 31.7.22:30 Dixie Jamboree @ Storyville: 22:30 Alvi's Dixie Stompers, 1:00 Stockholm Stompers (SWE)Storyville Jazzklubi10
Pe 31.7. Sunny Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
PE 31.7.22:00 FUTURE HOUSELeBonk6
pe 31.7. ranger, radux, rapid Lepakkomies 7
la 1.8.23:30 Tavastian lauantaidisko: Erkko & HarvestTavastia-klubi 6
La 1.8.19:30 Olle Ekman trio ja Marjo Leinonen Sture Jazz Bar 0
La 1.8.21:30 FOR TOMORROW, SPLOON Semifinal6
LA 1.8.22:00 La BeautèLeBonk
La 1.8. 20-02 Korjaamon DJ-kesä: D.R.E.A.M: Magic Manilla & Lina SchifferKorjaamo0
la 1.8.LIL TONY & ENDER Kaiku
la 1.8.21:00 Rain Dogs Juttutupa 0
La 1.8. Sunny Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
la 1.8.15:00 Kalle Salosen terassiklubi: Kallen Salonen Band, Marko Haavisto Elmun Baari 0
la 1.8.19:00 Jazz & Dine: Annika Cleo (laulu) & Neff Irizarry (kitaraa)Elisaari48
La 1.8.20-01 JULIET JONESIN SYDÄNTavastia-klubi 21
la 1.8.20:00 Terrace: Dixie Jamboree @ Storyville: 20:00 Alvi's Dixie Stompers, 21:15 Acoustic Dixie SixStoryville Jazzklubi0
la 1.8.22:30 Dixie Jamboree @ Storyville: 22:30 Alvi's Dixie Stompers, 1:00 Acoustic Dixie SixStoryville Jazzklubi10
la 1.8.23:00 Kimmo Härmä & The CowboysRymy-Eetu 5
la 1.8.19:30 GRUPO NICHE Kulttuuritalo 78
la 1.8.14:00 KALLE SALOSEN TERASSIKLUBI: KALLE SALONEN, MARKO HAAVISTO Elmun Baari 0
la 1.8. 22:00 De Sotos Apollo Live Club 10
La 1.8.12:00 Jazz-Espa 2015: 12:00 YNJC Finland 2015: Katu Kaiku Espan lava 0
la 1.8.21:30 KINGPING Raffaellon terassi
la 1.8. Tepa Lukkarinen Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
su 2.8.17:00 Storyvillen Puistopiknik: DJ Von KoffStoryville Jazzklubi0
su 2.8.15–02 JazzPiknik: Mopo, Eero Koivistoinen Quartet, The Northern Governors, dj: JazzPiknik dj's mbar
su 2.8. Tepa Lukkarinen Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
su 2.8.21:00 HEMMA BEAST - Marzi Nyman, Lenni-Kalle Taipale, Tatu Ferchen, Zarkus Poussa, Timo Tuppurainen sekä Sami Pitkämö On The Rocks10
su 2.8.17:30 RADIO CITY SOUTH PARK: Dream Theater, Anathema, Von Hertzen Brothers ja At The Hollow Helsingin jäähalli 68
su 2.8.16:00 JazzPiknik: 16:00 Mopo, 17:30 Eero Koivistoinen Quartet, 19:00 Mopo, 20:30 The Northern GovernorsLasipalatsin aukio 0
Su 2.8. Henri Mäntylä Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
ma 3.8. Paratiisi Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
ma 3.8.19:00 Terrace: Claes Andersson & Pentti MutikainenStoryville Jazzklubi0
ma 3.8.19:00 Mari Palo – Romanttiset klassikot -viihdekonsertti Agricola-klubi 15-20
ma 3.8.21-04 Iskelmäkesä: DJt Timo Santala, Hermanni Peltola, Harri Hertell, Aleksi Jyrälä, Jukka-Pekka Tolvanen & Matilda MelaLeBonk0
Ma 3.8.16:00 Jazz-Espa 2015: 16:00 Gunu’s Thang Espan lava 0
Ma 3.8.17:00 Jazz-Espa 2015: 17:00 Mighty Mighty Espan lava 0
ma 3.8.21:30 MARTTI SERVO & MOODS DUO Raffaellon terassi
ma 3.8.21:00 Gyan Dookie Santa Fe 0
ti 4.8.21:30 JELLY Raffaellon terassi
Ti 4.8.16:00 Jazz-Espa 2015: 16:00 Johannes Sarjasto Quartet Espan lava 0
Ti 4.8.17:00 Jazz-Espa 2015: 17:00 Kokko Quartet feat Ricardo Padilla Espan lava 0
ti 4.8. Paratiisi Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
ti 4.8.21:00 Pekka Heino Santa Fe 0
ke 5.8.21:00 Kesti Duo Santa Fe 0
ke 5.8.20:00 Kattokeskiviikot dj:tLeBonk0
ke 5.8.21-01Open Mic Nights Hard Rock Cafe 0
ke 5.8. Paratiisi Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
ke 5.8.20:00 PALEFACE & CARUSEL ALLSTARS Cafe Carusell 0
KE 5.8.20:00 Tornin kesäpiha: KIMMO BLOM & Friends play Hard Rock Classics O'Malley's 0
ke 5.8.19:00 Terrace: Nat NewbornStoryville Jazzklubi0
ke 5.8.22:00 Eero Raittinen with White Knuckles TrioStoryville Jazzklubi8
Ke 5.8.20-01 CARVED IN ASHES (22:00), BURNTFIELD (21:00) Semifinal6
ke 5.8.19:00 SUICIDE SILENCE (USA) Nosturi 10
ke 5.8.20:00 THE ORCHESTRA - ELO / E.L.O PART II Kulttuuritalo 49-69
ke 5.8.19:00 Neljä rokkaavaa sellistiä Virosta: C-JAMAleksanterin teatteri23
ke 5.8.19:00 Kaija Kärkinen & Ile Kallio Agricola-klubi 15-20
Ke 5.8.16:00 Jazz-Espa 2015: 16:00 Janne Maarala Trio feat Juki Välipakka Espan lava 0
Ke 5.8.17:00 Jazz-Espa 2015: 17:00 Koko Jazz Orchestra Espan lava 0
ke 5.8.21:30 FLIPPER Raffaellon terassi
to 6.8.21:00 Ilja Jalkanen Santa Fe 0
To 6.8.18:00 Ants in the Pants Bryggeri Helsinki 0
to 6.8.20:00 Naurupanimo -stand up klubi: Jukka Lindström, isäntänä Heikki Vilja Elmun Baari 7/10
to 6.8.19:00 Koko kesä Kalliossa: Fredi ja Olli Ahvenlahti Koko Jazz Club 20/25
to 6.8.21:30 GEBARDI Raffaellon terassi
To 6.8.16:00 Jazz-Espa 2015: 16:00 Jari Perkiömäki Organic Baritone Quartet Espan lava 0
To 6.8.17:00 Jazz-Espa 2015: 17:00 Trio Urho Espan lava 0
to 6.8. Paratiisi Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 7.8.18:00 Jazz illallisristeily: Janne Maarala & Mikko Pettinen Duo: Tribuutti Louis Armstrongille Jazz illallisristeily: m/s Aava 59
pe 7.8.18-22 Acoustic Fridays: Patrik Erikson Duo Molly Malone's0
pe 7.8.22-04 KUUDES AISTI -KLUBI: Radiopuhelimet, P-K Keränen, DJs Erkko, Jugh Kuudes linja 5/8
pe 7.8.JUHO KUSTI & EMMA VALTONEN Kaiku
pe 7.8.21:00 GHETTOBILLY: KONSTANTIN KOVALEV & his KOMET KOSMONAUTS Juttutupa 0
pe 7.8. Paratiisi Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
Pe 7.8.23.30-04 TAVASTIAN LASERMEHUTavastia-klubi 6
pe 7.8.23:00 Brand New ClassicsRymy-Eetu 5
pe 7.8.19:00 ELMUN ISKELMÄILTAMA: MARTTI SERVO & NAPANDER, JAAKKO LAITINEN & VÄÄRÄ RAHA Nosturi 17/19
Pe 7.8.17:00 Jazz-Espa 2015: 17:00 UMO Jazz Orchestra Espan lava 0
Pe 7.8.22-03 KOTITEOLLISUUS Virgin Oil Co. 15/17
pe 7.8. 21:00 Sam's Comedy Club: Jukka Lindström, Paul Westlake, Jape Grönroos Apollo Live Club 20
pe 7.8.20:00 THE ORCHESTRA - ELO / E.L.O PART II Kulttuuritalo 49-69
pe 7.8. 22:00 Trr Trr Trr Apollo Live Club 10
pe 7.8.WEEKEND FESTIVAL 2015: ELECTRONIC CIRCUS AFTERPARTY The Circus 8/12
pe 7.8.21:30 TONY MONTANA Raffaellon terassi 0
pe 7.8. Hauli Bros. M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 7.8.22-04 KUUDES AISTI -KLUBI: Radiopuhelimet, P-K Keränen, DJs Erkko, Jugh Kuudes linja 5/8
La 8.8. 20-02 Korjaamon DJ-kesä: Matheuw Korjaamo0
la 8.8. Hauli Bros. M/S Finlandia, Eckerö Line
la 8.8.22-03 LAPKO Virgin Oil Co. 13/15
la 8.8.21:30 BENNY LOVER Raffaellon terassi 0
LA 8.8. HONEY DIJON, KAMMARISSA: LA PERSÉ Kaiku
la 8.8.WEEKEND FESTIVAL 2015 - ELECTRONIC CIRCUS AFTERPARTY The Circus 8/12
la 8.8.19-03 Palladium Nights! Charleston & Swing Night Casino Helsinki20
la 8.8. 21:00 Sam's Comedy Club - kesän päätös: Heli Sutela, Fredi Lilius, Anders Helenius Apollo Live Club 20
la 8.8. 22:00 Trr Trr Trr Apollo Live Club 10
la 8.8. Paratiisi Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
Su 9.8. Tumppi Kesälä M/S Finlandia, Eckerö Line
su 9.8. Paratiisi Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
ma 10.8.20:00 Miska Kajanuksen isännöimä stand up -treeniklubi Black Door0
ma 10.8.21:30 HYVÄDUO Raffaellon terassi 0
ma 10.8.21:00 Anssi Känsälä Duo Santa Fe 0
ti 11.8.19:00 Romu Jazz: Mopo: Linda Frediksson (sax), Eero Tikkanen (bass), Eeti Nieminen (dr) kulttuuritroolari Illusia 0
ti 11.8.21:00 Pepe Willberg Trio-10 Years! Santa Fe 0
ti 11.8.21:30 MPB Raffaellon terassi 0
ti 11.8. Anne Mattila & Dejavu M/S Finlandia, Eckerö Line
ke 12.8.20-01 THE JULIE RUIN (US), THE JULIE RUIN (US) Kuudes linja 18
ke 12.8.21-01Open Mic Nights Hard Rock Cafe 0
ke 12.8. Anne Mattila & Dejavu M/S Finlandia, Eckerö Line
KE 12.8.20:00 Tornin kesäpiha: DJ TUOMARI O'Malley's 0
ke 12.8.19:00 SALLAD BAND Vltava0
ke 12.8.18:00 Improklubi Hepuli Teerenpeli Kamppi0
ke 12.8.22:00 Tenhola Preparty at Storyville: The SchwingsStoryville Jazzklubi8
ke 12.8. 20-01 THE JULIE RUIN (US) Kuudes linja 18
ke 12.8.21:30 DISCO INFERNO Raffaellon terassi 0
ke 12.8.21:00 Mika&Anssi Duo Santa Fe 0
to 13.8.21:00 Jiri Nikkinen Santa Fe 0
to 13.8.21:30 PLAYA Raffaellon terassi 0
to 13.8.18:00 PINGISKLUBI: THE SCENES DJ-SET Elmun Baari 0
to 13.8.21:00 Endless SummerLeBonk0
To 13.8.18:00 AGK: Kuorojen kierros Bryggeri Helsinki 0
to 13.8. Sonja Lumme Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 14.8.18:00 Jazz illallisristeily: Janne Maarala & Mikko Pettinen Duo: Bossa Novan helmiä ja Latinojazzin klassikoita Jazz illallisristeily: m/s Aava 59
pe 14.8.18-22 Acoustic Fridays: Queens Of Helsinki Molly Malone's0
pe 14.8. Sonja Lumme Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
Pe 14.8.18:00 AGK: Cool Sheiks Bryggeri Helsinki 0
pe 14.8.21:00 The Local Band (Alexi Laiho, Jussi69, Olli Herman, Archie Kuosmanen) Tavastia-klubi 22,50
pe 14.8.20:00 ANAAL NATHKRAKH (UK) Nosturi 20/22
pe 14.8.23:00 Club ParadiseLeBonk7
pe 14.8.18:00 #100GUITARSFROMHEL: Alexi Laiho ja vierainaan Kitara: Kie Von Hertzen (Von Hertzen Brothers, Don Huonot), Kitara: Archie Cruz (Santa Cruz), Kitara: Samy Elbanna (Lost Society), Kitara: Timo Kämäräinen (TOOT TOOT), Kitara: Tommy Armstrong-Leavitt, Basso: Jyri Helko (For The Imperium), Koskettimet: Janne Wirman (Children Of Bodom), Rummut: Jaska Raatikainen (Children Of Bodom) Helsingin juhlaviikot, Senaatintori0
pe 14.8. 17:00 BAILUBUSSI KAUPUNGILLA: DJ TONY S. Helsingin juhlaviikot, Senaatintori0
pe 14.8.21:00 QUEENS OF EVERYTHING (CZ), THE SHRIEKS Elmun Baari 8/10
Pe 14.8.23:00 ILE KALLIO BIG ROCK BAND Virgin Oil Co. 16,50
pe 14.8.21:30 STALA Raffaellon terassi 0
Pe 14.8.20-02 FORTH (22:30), SIX MINUTES (21:30) Semifinal8
pe 14.8.19:00 Huvilateltta: Fuel Fandango, Elifantree Huvila-teltta, Helsingin juhlaviikot
ke 15.8. Antti Lainas Pub Adjutantti 0
la 15.8.15:00 Kalle Salosen terassiklubi: Kallen Salonen Band, Jukka Gustavsson Elmun Baari 0
la 15.8.19:00 Huvilateltta: Sin and Redemption, True Blues & The Campbell Brothers Huvila-teltta, Helsingin juhlaviikot
La 15.8.20-02 OLV (23:00), TAKATUM (22:15), RANTA & RÄSÄNEN Semifinal6
la 15.8.21:30 GIZY & GROOVE COMPANY Raffaellon terassi 0
La 15.8.22-03 POISONBLACK, CRIMSON SUN Virgin Oil Co. 13/15
la 15.8.14:00 KALLE SALOSEN TERASSIKLUBI: JUKKA GUSTAVSSON, KALLE SALONEN Elmun Baari 0
La 15.8. The Bubble Band M/S Finlandia, Eckerö Line
La 15.8. Maria Kiiski Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
Su 16.8. Olli Ahvenlahti M/S Finlandia, Eckerö Line
su 16.8.15:00 Huvilateltta: Synttäritanssit: Lauluyhtye Suora Lähetys Huvila-teltta, Helsingin juhlaviikot
su 16.8. 13:00 BAILUBUSSI KAUPUNGILLA: DJ TONY S. Helsingin juhlaviikot, Karhunpuisto0
su 16.8. 17:00 BAILUBUSSI KAUPUNGILLA: DJ TONY S. Helsingin juhlaviikot, Tokoinranta0
ma 17.8. BAILUBUSSI KAUPUNGILLA: DJ TONY S. Helsingin juhlaviikot, Useita tapahtumapaikkoja0
ma 17.8.19:00 Huvilateltan juhlakonsertti: Lovea ja huvia Huvila-teltta, Helsingin juhlaviikot
ma 17.8.21:00 Stala Duo Santa Fe 0
ti 18.8.21:00 Pasi Rantanen Duo Santa Fe 0
Ti 18.8.18:00 AGK: Tilhet, pajut ja muut (Kellariravintola) Bryggeri Helsinki 0
ti 18.8. BAILUBUSSI KAUPUNGILLA: DJ TONY S. Helsingin juhlaviikot, Useita tapahtumapaikkoja0
ti 18.8.19:00 Huvilateltan juhlakonsertti: Lovea ja huvia Huvila-teltta, Helsingin juhlaviikot
Ti 18.8. Heidi Pakarinen & Karavaani M/S Finlandia, Eckerö Line
ke 19.8.21-01Open Mic Nights Hard Rock Cafe 0
ke 19.8. Heidi Pakarinen & Karavaani M/S Finlandia, Eckerö Line
KE 19.8.20:00 Tornin kesäpiha: MR BREATHLESS DUO O'Malley's 0
ke 19.8. BAILUBUSSI KAUPUNGILLA: DJ TONY S. Helsingin juhlaviikot, Useita tapahtumapaikkoja0
ke 19.8.19:00 Huvilateltta: UMO Jazz Orchestra feat. Hermeto Pascoal & Itibere Zwarg Huvila-teltta, Helsingin juhlaviikot
ke 19.8.19:00 HOWLIN´ DUO Vltava0
ke 19.8.21:30 JOKU PAIKALLINEN BÄNDI Raffaellon terassi 0
ke 19.8.21:00 Catharina Z-Duo Santa Fe 0
to 20.8.21:00 Jone Ullakko Duo Santa Fe 0
to 20 .8. Taiteiden yö: BAILUBUSSI KAUPUNGILLA: DJ TONY S. Helsingin juhlaviikot, Useita tapahtumapaikkoja0
to 20.8.20:00 Naurupanimo -stand up klubi: Joni Koivuniemi, emäntänä Kaisa Pylkkänen Elmun Baari 7/10
to 20.8.21:30 PHIL HARMONIC IV Raffaellon terassi 0
to 20.8.19:00 Koko kesä Kalliossa: Paula Koivuniemi Koko Jazz Club 20/25
to 20.8. 21:00 KAUKO RÖYHKÄ & OLGA VÄLIMAA WITH CRYSTAL CLEARS PLAY VELVET UNDERGROUND AND OTHER STUFF, ANNIINA AUF Kuudes linja 13
to 20.8.19:00 Huvilateltta: Winston McAnuff & Fixi, Reino Nordin Huvila-teltta, Helsingin juhlaviikot
to 20.8. Anna Hanski M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 21.8. Anna Hanski M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 21.8. Jayho M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 21.8.18:00 Helsingin juhlaviikkojen piknikkonsertti: Emma Salokoski ja Ilmiliekki Quartet Helsingin juhlaviikot, Kansalaistori0
pe 21.8.19:00 Huvilateltta: Baloji, Sabina Ddumba Huvila-teltta, Helsingin juhlaviikot
pe 21.8.12:00 Trio Rouvat - Ikivihreitä ja Helsinki-iskelmiä Espan lava 0
pe 21.8.12:00 Trio Rouvat Espan lava 0
pe 21.8. 21:00 Kaksi pitkää miestä: Iiro Ollila ja Hannu Risku Kapsäkki 10
Pe 21.8.22-03 MAIJA VILKKUMAA Virgin Oil Co. 18/20
pe 21.8.21:30 SLAMMER Raffaellon terassi 0
Pe 21.8.18:00 White Knuckles Trio Bryggeri Helsinki 0
La 22.8. 20-02 Korjaamon DJ-kesä: ForresterKorjaamo0
La 22.8.18:00 Katujuhlat - torikorttelit Bryggeri Helsinki 0
la 22.8.21:30 BLASTER Raffaellon terassi 0
La 22.8.21-04 DISCO ENSEMBLE Virgin Oil Co.
la 22.8. Jayho M/S Finlandia, Eckerö Line
Su 23.8. Bianca Morales & Jazzpianisti Zhenia Gimer M/S Finlandia, Eckerö Line
ma 24.8.19:00 Lime Hill Quartet & Kimmo Leppälä Espan lava 0
ma 24.8.19:00 Huvilateltta: Yxqin, Tanya Tagaq Huvila-teltta, Helsingin juhlaviikot
ma 24.8.21:00 Anssi Känsälä Duo Santa Fe 0
ti 25.8.21:00 Meeri& Erkki Duo Santa Fe 0
ti 25.8.19:00 Huvilateltta: Neuza, Aurora Huvila-teltta, Helsingin juhlaviikot
ti 25.8. Saija Tuupanen & Exmiehet M/S Finlandia, Eckerö Line
ke 26.8.21-01Open Mic Nights Hard Rock Cafe 0
ke 26.8. Saija Tuupanen & Exmiehet M/S Finlandia, Eckerö Line
KE 26.8.20:00 Tornin kesäpiha: DJ TUOMARI O'Malley's 0
ke 26.8.19:00 SALLAD BAND Vltava0
ke 26.8.18:00 Improklubi Hepuli Teerenpeli Kamppi0
ke 26.8.21:30 REMIX Raffaellon terassi 0
ke 26.8.19:00 Huvilateltta: Yasmine, Hamdan Aavikko Huvila-teltta, Helsingin juhlaviikot
ke 26.8.21:00 Pekka Heino Duo Santa Fe 0
to 27.8.19:00 Romu Jazz: Duos & Quartet: Sergio Castrillon (cello), Moritz Cartheuser (gtr), Otzir Godot (dr) & Matti Luokkanen (sax) kulttuuritroolari Illusia 0
to 27.8.21:00 Ilkka Esselström Santa Fe 0
To 27.8.18:00 Willie, Waylon & Junior Bryggeri Helsinki 0
to 27.8.19:00 Huvilateltta: Orchestra Baobab, Tuure Kilpeläinen ja Kaihon Karavaani Huvila-teltta, Helsingin juhlaviikot
to 27.8.21:30 DISCO INFERNO Raffaellon terassi 0
to 27.8.19:00 Koko kesä Kalliossa: Kalle Ahola Koko Jazz Club 20/25
to 27.8.21:00 Endless SummerLeBonk0
to 27.8. Aki Louhela M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 28.8.18:00 Jazz illallisristeily: Janne Maarala & Sanni Orasmaa Duo: Kultaiset jazz-ikivihreät Jazz illallisristeily: m/s Aava 59
pe 28.8.19-22 MERCHANDISE (US), BLACK TWIG Kuudes linja 17
pe 28.8. Aki Louhela M/S Finlandia, Eckerö Line
Pe 28.8.20-02 OPUNUI (23:00), ALL OVER MANIACS (22:00)... Semifinal7
pe 28.8.23:00 Club ParadiseLeBonk7
pe 28.8 19:00 Johanna Försti & Jukka Linkola: Blue Songs and Ballads Kapsäkki 24/28
Pe 28.8.21-03 EGOTRIPPI Virgin Oil Co. 15/17
pe 28.8.15:30 MODERN SKY FESTIVAL HELSINKI: Zhala (SE), Nova Heart (CN), Stylish Nonsense (TH), TEKSTI-TV 666 (FI), Lust For Youth (Official) (SE), Re-TROS (CN), NeonBunny (KR), White Shoes and the Couples Company (ID), Disa (IS), The Hearing (FI), DJ Wordy & Soulspeak (CN/US), Long-Sam (FI), Hedgehog (CN), Thaiboy Digital (SE/TH), Tzusing (MY)... Nosturi 42,50
pe 28.8.21:30 BILETTI Raffaellon terassi 0
pe 28.8.19:00 Huvilateltta: Iismo Alanko Huvila-teltta, Helsingin juhlaviikot
pe 28.8.21:00 Kill Carmen: COMPAÑÍA KAARI & RONI MARTINKaapelitehdas, Pannuhalli 27-37
pe 28.8.19:00 Viapori Jazz: Jukka Perko ja Iiro Rantala Viapori Jazz 25
pe 28.8.21:30 Viapori Jazz: Riku Rantala & The Reporters Viapori Jazz 25
pe 28.8.19:00 Viapori Jazz: Jukka Perko ja Iiro Rantala Viapori Jazz 25
pe 28.8.21:30 Viapori Jazz: Riku Rantala & The Reporters Viapori Jazz 25
pe 28.8. Mina & Tomas M/S Finlandia, Eckerö Line
La 29.8. 20-02 Korjaamon DJ-kesä: Sonny T & Edu KehäkettunenKorjaamo0
la 29.8.11:30-15:30 RootsEspa: fried Okra, Saltwater Jinx, Trick Bag, Titty Bar Tim Blues Band Espan lava 0
la 29.8. Mina & Tomas M/S Finlandia, Eckerö Line
su 30.8. Mina & Tomas M/S Finlandia, Eckerö Line
La 29.8. Lauri Mikkola Band
la 29.8.14:00 Viapori Jazz: Perko & Perkola & Kosminen Viapori Jazz 25
la 29.8.16:00 Viapori Jazz: Rumpunovelleja Viapori Jazz 25
la 29.8.18:00 Viapori Jazz: Hip Company Viapori Jazz 25
la 29.8.20:00 Viapori Jazz: Timo Lassy & Higher Ground Viapori Jazz 25
la 29.8.22:00 Viapori Jazz: Hemma Beast Viapori Jazz 25
la 29.8.14:00 Viapori Jazz: Perko & Perkola & Kosminen Viapori Jazz 25
la 29.8.16:00 Viapori Jazz: Rumpunovelleja Viapori Jazz 25
la 29.8.18:00 Viapori Jazz: Hip Company Viapori Jazz 25
la 29.8.20:00 Viapori Jazz: Timo Lassy & Higher Ground Viapori Jazz 25
la 29.8.22:00 Viapori Jazz: Hemma Beast Viapori Jazz 25
la 29.8.21:00 Kill Carmen: COMPAÑÍA KAARI & RONI MARTINKaapelitehdas, Pannuhalli 27-37
la 29.8.19:00 Huvilateltta: Sturgill Simpson, Ville Leinonen & Enkelit Huvila-teltta, Helsingin juhlaviikot
la 29.8.21:30 CHAPTER 11 Raffaellon terassi 0
la 29.8.14:00 MODERN SKY FESTIVAL HELSINKI: Zhala (SE), Nova Heart (CN), Stylish Nonsense (TH), TEKSTI-TV 666 (FI), Lust For Youth (Official) (SE), Re-TROS (CN), NeonBunny (KR), White Shoes and the Couples Company (ID), Disa (IS), The Hearing (FI), DJ Wordy & Soulspeak (CN/US), Long-Sam (FI), Hedgehog (CN), Thaiboy Digital (SE/TH), Tzusing (MY)... Nosturi 42,50
la 29.8. 22-04 WOODEN WISDOM (ELIJAH WOOD & ZACH COWIE) & DJ FITZ, LIL TONY Kuudes linja 21
la 29.8.19-03 Palladium Nights! Grand Gala Night Casino Helsinki20
su 30.8.18:00 Kill Carmen: COMPAÑÍA KAARI & RONI MARTINKaapelitehdas, Pannuhalli 27-37
su 30.8.19:00 Huvilateltta: Susanne Sundfør, Color Dolor Huvila-teltta, Helsingin juhlaviikot
SU 30.8. WOODEN WISDOM Kaiku
ke 2.9.19:00 HÄRMÄ DUO Vltava0
ke 2.9.21:30 PLAYA Raffaellon terassi
to 3.9.21:30 PHIL HARMONIC IV Raffaellon terassi
pe 4.9.21:30 JERRY B Raffaellon terassi
pe 4.9. Lena & Slidebrother duo Pub Adjutantti 0
la 5.9.21:30 JAYHO Raffaellon terassi
La 5.9.22-03 ELÄKELÄISET Virgin Oil Co. 16,50
ma 7.9.19:00 Kähärä-Kantonen Agricola-klubi 15-20
ma 7.9.MACHINE HEAD The Circus 46
Ti 8.9.16:30 WINE FOR DUMMIES: RANSKAN VIINIT - SAMUIL ANGELOVRavintola Pastis83 (+15)
ke 9.9.19:00 SOFIA TARKKANEN DUO Vltava0
ke 9.9.21:30 HEARTBEAT Raffaellon terassi
ma 14.9.20:00 Miska Kajanuksen isännöimä stand up -treeniklubi Black Door0
ke 16.9.19:00 SALLAD BAND Vltava0
la 19.9.20:00 Saturday Jazz: Alexi Tuomarila... Pub Adjutantti 0
ke 23.9.19:00 TAPANI KANGAS DUO Vltava0
to 24.9.21:00 GREENLEAF (SWE), MANGOO, KALEIDOBOLT Elmun Baari 8/10
la 26.9. 21:00 Kaksi pitkää miestä: Iiro Ollila ja Hannu Risku Kapsäkki 10
ke 30.9.19:00 ALE ELKHARAM DUO Vltava0
ke 7.10.19:00 LAURI MIKKOLA DUO Vltava0
la 10.10. Trio Goodstuff Pub Adjutantti 0
ma 12.10.20:00 Miska Kajanuksen isännöimä stand up -treeniklubi Black Door0
Ti 13.10.16:30 WINE FOR DUMMIES: RANSKAN VIINIT - SAMUIL ANGELOVRavintola Pastis83 (+15)
ke 14.11. Anssi Känsälä Pub Adjutantti 0
ke 14.10.19:00 SALLAD BAND Vltava0
ma 19.12. Adjutantin puurojamit Pub Adjutantti 0
ke 21.10.19:00 HOWLIN´ DUO Vltava0
la 24.10.20:00 Saturday Jazz: Mikael Jakobsson Pub Adjutantti 0
ke 28.10.19:00 HÄRMÄ DUO Vltava0
ke 4.11.19:00 SOFIA TARKKANEN DUO Vltava0
ma 9.11.20:00 Miska Kajanuksen isännöimä stand up -treeniklubi Black Door0
Ti 10.11.16:30 WINE FOR DUMMIES: RANSKAN VIINIT - SAMUIL ANGELOVRavintola Pastis83 (+15)
ke 11.11.19:00 SALLAD BAND Vltava0
ke 18.11.19:00 ALI ELKHARAM DUO Vltava0
la 21.11.20:00 Saturday Jazz: Joonas Haavisto Pub Adjutantti 0
ke 25.11.19:00 TAPANI KANGAS DUO Vltava0
ke 2.12.19:00 LAURI MIKKOLA DUO Vltava0
pe 4.12. 21:00 Kaksi pitkää miestä: Iiro Ollila ja Hannu Risku Kapsäkki 10
ke 7.12.19:00 SALLAD BAND Vltava0
ke 9.12.19:00 HOWLIN DUO Vltava0
ma 14.12.20:00 Miska Kajanuksen isännöimä stand up -treeniklubi Black Door0
ke 16.12.19:00 ALI ELKHARAM DUO Vltava0
la 19.12.20:00 Saturday Jazz: Aki Rissanen Pub Adjutantti 0
ke 23.12.19:00 HÄRMÄ DUO Vltava0